Nowy Kangurek Kao oficjalnie! Wiemy kiedy się pojawi! Jest też nowy trailer

Kangurek Kao
(fot. Tate Multimedia)

Zapewne wielu z Was grało w młodości w grę znaną pod nazwą Kangurek Kao. Jak się okazuje, twórcy (swoją drogą – są to Polacy) powrócili do swojej dawnej marki i pokażą nową odsłonę serii. Właśnie dowiedzieliśmy się kiedy gra wyjdzie na rynek!

Kangurek Kao już latem 2022!

Lata temu (a w zasadzie na początku XXI wieku) pojawiła się gra zwana Kangurkiem Kao. Stworzyło ją polskie studio, a tytuł zyskał ogromną popularność. Pojawiła się także kontynuacja, a gra została wydana na wiele platform, w tym nawet na PSP. Mało tego, jakiś czas temu wróciła moda na Kangurka, a to ze względu na pewien fanpage oraz memy. Dowiedzieliśmy się też, że twórcy pracują nad swoją grą.

Kangurek Kao
(fot. Tate Multimedia)

No i w końcu Tate Multimedia podało jakkolwiek konkretne informacje o grze. Otóż premiera Nowego Kangurka Kao odbędzie się już latem 2022 roku! Mało tego, w grę zagramy na takich platformach jak PC (Steam), PlayStation (w tym PS4), Xbox (w tym Xbox One) oraz Nintendo Switch. Ciekawy jestem czy gra będzie również zoptymalizowana pod Steam Deck – wszak taka platformówka to idealny tytuł na konsolę kieszonkową.

kangurek kao
(fot. Tate Multimedia)

W przypadku PC wymagania sprzętowe prezentują się następująco:

  • Procesor: Intel Core i5-3300 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 760 2 GB lub lepsza
  • System operacyjny: Windows 10 lub nowszy
  • Miejsce na dysku: minimum 15 GB wolnej przestrzeni dyskowej
  • DirectX: 11

Jak dodają twórcy, gra ma zaoferować przepiękną, kolorową grafikę 3D. Do tego ma nas zaskoczyć zaprojektowanym światem i ciekawym scenariuszem. Zrzuty ekranu gry pokazują, że może to być top-of-the-top świata platformówek. Ja przyznam, że naprawdę zacieram rączki i chętnie tytuł ogram na Xboxie, a może nawet w przyszłości na Steam Deck (o ile zdecyduję się na zakup).

Źródło: Kao the Kangaroo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!