Nowy laptop gamingowy Xiaomi na horyzoncie

Nowy laptop gamingowy Xiaomi na horyzoncie

Wszystko wskazuje na to, że już jutro, 4 sierpnia, Xiaomi zaprezentuje światu zupełnie nowego laptopa zaprojektowanego specjalnie dla graczy. W chińskim serwisie Weibo został już nawet opublikowany plakat zapowiadający to wydarzenie, a w sieci pojawiło się sporo plotek dotyczących nowości producenta z Państwa Środka. Czym tym razem zaskoczy nas Xiaomi?

Laptop dla wymagających

Sprzęt ma trafić na rynek pod nazwą Mi Gaming Laptop 2019 lub Mi Gaming Laptop 2 (nazwa nadal jest tajemnicą). W sprzedaży mają pojawić się tak naprawdę trzy wersje tego urządzenia. Podstawowy model laptopa gamingowego firmy Xiaomi ma otrzymać procesor Intel Core i5 dziewiątej generacji, grafikę NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, 8 GB RAM-u DDR4 2666 MHz i dysk SSD o pojemności 512 GB. Taka specyfikacja powinna w zupełności wystarczyć większości użytkowników, ale oczywiście są i tacy, którzy oczekują większej wydajności.

Zobacz także: Xiaomi Mi Band 4 z językiem polskim

I dla tych klientów zostały przygotowane dwie kolejne wersje. W obu przypadkach znajdziemy procesor Intel Core i7 dziewiątej generacji, 8 GB lub 16 GB RAM-u oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Słabsza otrzyma grafikę GeForce GTX 1660 Ti, a najmocniejsza GeForce RTX 2060. Nie znamy niestety przekątnej ekranu (chociaż plotki mówią o 15,6 cala), ale pewne jest to, że niezależnie od konfiguracji matryca będzie cechować się odświeżaniem na poziomie 144 Hz.

Zobacz także: Xiaomi zrobiło konkurs na najładniejszego pracownika firmy

Oczywiście oczekujemy tego, że Xiaomi po raz kolejny zaskoczy nas niskimi cenami i świetnym stosunkiem ceny do możliwości. Bez wątpienia laptopy będą w pierwszej kolejności dostępne w Chinach i ciężko powiedzieć czy kiedykolwiek trafią do europejskiej dystrybucji, a w tym i do naszego kraju. Wszystko stanie się jasne już jutro podczas oficjalnej prezentacji. Czekamy z niecierpliwością!

Co myślicie o laptopach Xiaomi? Czekacie na premierę kolejnej generacji sprzętu dla graczy tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!