Nowy smartfon Poco zadebiutuje już w pierwszym kwartale 2020!

Nowy smartfon Poco zadebiutuje już w pierwszym kwartale 2020!

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat tego, że Poco nie jest już częścią Xiaomi, a niezależną firmą. Oczywiście póki co nadal producent ten będzie korzystać z fabryk czy rozwiązań technologicznych Xiaomi, ale teraz ma iść wytyczoną przez siebie ścieżką.

Nowy Poco już w pierwszym kwartale tego roku!

Głoś w sprawie Poco zabrał sam dyrektor generalny tej firmy. Stwierdził on, że nowy smartfon tego producenta zostanie zaprezentowany światu jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku. Wszystkie kwestie związane z produkcją czy testami zostały już zakończone, a co za tym idzie pozostało rozpocząć podgrzewanie atmosfery przed samą premierą. CEO Poco zaznaczył, że nadchodząca nowość będzie oferować dokładnie to samo, czym wyróżnił się Poco F1 czyli niesamowitą wydajność w bardzo niskiej cenie. Tym samym możemy spodziewać się wykorzystania topowego procesora (możliwe, że nawet Snapdragona 865) oraz sporej ilości RAM-u.

Co więcej nowy smartfon Poco będzie oczywiście działać na Androidzie z nakładką MIUI for Poco. CEO przyznał, że chociaż Poco stało się niezależną firmą to nadal będą korzystać z zasobów Xiaomi. I sytuacja ta nie ulegnie zmianie dopóki producent ten nie będzie w stanie działać w pełni samodzielnie. Co ciekawe nowe smartfony Poco mają być realną konkurencją także dla Mi oraz Redmi. Jeśli czekacie jednak na Nowego Pocophone to nie mamy dla was zbyt dobrych wiadomości.

Zobacz także: Premiera nowego smartfonu POCO coraz bliżej?

Według słów CEO firmy Poco ma wrócić, ale tylko na rynek Indii. Na tę chwilę nie ma jakichkolwiek planów dotyczących rynku globalnego. Tym samym najprawdopodobniej Pocophone na Starym Kontynencie już nigdy więcej się nie pojawi. Czy to źle? Xiaomi ma w swojej ofercie tak dużo modeli, że kolejny smartfon zapewne będący, w mniejszym lub większym stopniu, podobny do innych urządzeń byłby czymś co mogłoby wprowadzić jeszcze większy zamęt w portfolio chińskiego giganta.

Co myślicie o Poco? Czekaliście na powrót tej serii na Stary Kontynent? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!