Nowy soundbar oraz bieżnia Xiaomi otrzymują certyfikację Bluetooth SIG

Nowy soundbar oraz bieżnia Xiaomi otrzymują certyfikację Bluetooth SIG

Praktycznie każdego dnia słyszymy o nowych urządzeniach Xiaomi. Tym razem mowa nie o smartfonach, a o drugiej generacji soundbara oraz zupełnie nowej bieżni. Oba urządzenia otrzymały już certyfikację Bluetooth SIG, a co za tym idzie ich premiera powinna odbyć się już niedługo!

Mi Soundbar 2 oraz bieżnia Mi

Zacznijmy od soundbara. Tak naprawdę Xiaomi już jakiś czas temu wprowadziło na rynek Mi Soundbar pierwszej generacji. To oznacza, że certyfikowany własnie model o nazwie 2.1 Soundbar i numerze kodowym MDZ-35-DA może być ulepszonym modelem tego urządzenia. Co więcej nazwa kodowa jest bardzo podobna do Redmi Soundbar 2.0 (MDZ-34-DA), a to może oznaczać, że oba sprzęty będą bardzo podobne i trafią na różne rynki lub będą różnić się jedynie niewielkimi szczegółami. Dziwi mnie fakt, że nowy soundbar producenta z Państwa Środka wspiera jedynie Bluetooth 4.0. Ciężko powiedzieć jaki był powód tej decyzji, ale może Xiaomi chciało zaoferować fanom marki lepszy stosunek ceny do możliwości.

Drugą z nadchodzących nowości jest bieżnia. Z racji tego, że sprzęt ten otrzymał certyfikat Bluetooth SIG to oczywiste jest, że to nie zabraknie w nim właśnie możliwości komunikacji poprzez Bluetooth. Najprawdopodobniej Xioami umożliwi użytkownikom łączność z telefonem, aby zmieniać ustawienia urządzenia oraz zapisywać wszystkie szczegóły aktywności.

Zobacz także: Xiaomi Mi MIX 4 odnaleziony w Geekbench. Czy w końcu doczekamy się premiery?

Oczywiście certyfikacja Bluetooth SIG nie zdradza jakichkolwiek szczegółów na temat wyglądu nadchodzących nowości producenta z Państwa Środka. Nadal nie wiemy także nic o dacie premiery tych urządzeń. Niemniej jednak bardzo często od certyfikacji do faktycznej premiery danego sprzętu nie mija dużo czasu. Czy tak będzie także w tym przypadku? Miejmy taką nadzieję. Już niedługo w sieci powinny pojawić się kolejne informacje na temat nowych sprzętów Xiaomi!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Soundbar pierwszej generacji.

Czekacie na premierę nowego soundbara Xiaomi? A może chcielibyście, by do naszego kraju trafiła bieżnia chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!