Nowy sposób logowania na Spotify?

spotify

Firma postanowiła ułatwić użytkownikom logowanie się na ich aplikację. Do niedawna była zawężona ilość opcji logowania ale dziś – zalogujemy się już za pomocą konta Google.

Jak to będzie wyglądać?

O wszystkim zostaliśmy poinformowanie na oficjalnej stronie pomocy aplikacji. Zadeklarowali, że dostępność tej przyjemnej funkcji będzie sukcesywnie rozszerzana na inne regiony. Sęk polega na tym, że gdy użytkownik posiadający jakiekolwiek urządzenie z Androidem będzie chciał zalogować się do aplikacji streamingowej będzie mógł on użyć swoich danych logowania do konta Google.

spotify logo

Co ma to na celu?

Osoba, która będzie chciała korzystać z podanego sposobu logowania będzie musiała połączyć swoje konto Spotify z kontem Google. W momencie, gdy oba maile się pokrywają, odrazu będziemy mieli możliwość zalogowania się. Gdy jednak maile będą się różnić, konieczne będzie niestety założenie nowego konta. Połączenie logowania Spotify z Google ma na celu ułatwić użytkownikom proces logowania a także zmniejszyć ilość loginów i haseł do zapamiętania! Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to bardzo fajna opcja, ponieważ często zdarza mi się zapominać hasła.

Nowy sposób logowania na Spotify?

Skąd takie rozwiązanie?

Wszystko rozpoczęło się od upadku aplikacji Google Play Music. Spotify wykorzystał sytuację i połączył swoje logowanie z kontem Google. Podsumowując jest to bardzo dobre i ciekawe przedsięwzięcie, sporo ułatwiający nam logowanie i odciążające nas od zapamiętywania dużej ilości danych.

Co sądzicie o takim sposobie logowania?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!