Nowy Steam Deck nadchodzi! Ale nie martw się jak już go kupiłeś

Steam Deck
Steam Deck

Jak wynika z najnowszych informacji, Valve wyda nową wersję konsoli Steam Deck. Ale spokojnie, jak już masz Decka, to nie musisz się przejmować.

Ulepszony Steam Deck nadchodzi

Steam Deck ma być traktowany jak typowa konsola i Steam Deck 2 pojawi się dopiero za kilka lat. Ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wydać odświeżoną wersję sprzętu, co zresztą robi Microsoft, Sony czy Nintendo. Valve prawdopodobnie zrobi to samo. O jakich poprawach mowa?

Jak wynika z najnowszych informacji, w urzędzie certyfikacji w Korei Południowej pojawił się Steam Deck oznaczony jako 1030. Certyfikacja związana jest z łącznością. No i właśnie tutaj wykazuje się, że Steam Deck v1.1 (nazwa nadana przeze mnie) zaoferuje lepszą kartę sieciową z Wi-Fi 6E. Warto dodać, że Steam Deck nie obsługuje WiFi 6, co negatywnie wpływa na osiągane prędkości pobierania i opóźnienia.

Plotki mówią o kolejnych ulepszeniach, na przykład nieco lepszym ekranie, który jest wymieniany jako jedna z największych wad tego sprzętu. Tutaj jednak należy zaznaczyć, że już Steam OS 3.5 wnosi pewne poprawki od strony software’u, które mają ten ekran ulepszyć.

KDE Plasma na Steam Deck
KDE Plasma na Steam Deck

Takie wydawanie poprawionej wersji konsoli mocno kojarzy mi się z trzema głównymi wypustami PlayStation Portable, gdzie kolejne edycje miały lepsze ekrany, smuklejszą obudowę i inne poprawki błędów. Przyznam też, że oznaczenie v1.1 jest błędne, ponieważ już w trakcie wydawania aktualnego Steam Decka, który niby liftingu jeszcze nie przeszedł, zobaczymy, że w trakcie pojawiło się sporo zmian. Możemy to dostrzec po nowym pokrowcu (który w wersji tańszej zyskał taśmę do podnoszenia) czy mowa tu o ostatnich zmianach układu wnętrza, gdzie dokonano pewnych poprawek.

Możemy jednak uznać, że Steam Deck oznaczony jako 1030 będzie pewnego rodzaju kumulacją tych poprawek z ostatnich 2 lat, a także wniesie coś jeszcze nowego.

Źródło: @SadlyItsBradley

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!