Nowy zegarek Huami będzie miał ceramiczne komponenty oraz otrzyma czujnik do EKG

verge vs stratos (7)
Amazfit Verge

Informacje na temat premiery zupełnie nowego Amazfita firmy Huami pojawiają się od kilku dni. Postanowiliśmy zebrać je w jedno i przedstawić wam czego możemy spodziewać się po nadchodzącym inteligentnym zegarku producenta z Państwa Środka!

Czwarta generacja Amazfit zapowiada się wyjątkowo ciekawie

Na temat nowego inteligentnego zegarka Huami wiemy naprawdę sporo. Premiera urządzenia powinna odbyć się już za dwa dni czyli 11 czerwca. Nowy Amazfit będzie napędzany autorskim procesorem chińskiego producenta czyli Huangshan No.1. Jednostka ta ma być pierwszym na świecie procesorem przeznaczonym do urządzeń typu wearable korzystającym z sztucznej inteligencji. Tym samym możemy spodziewać się jeszcze lepszych pomiarów aktywności oraz zaawansowanej analizy zebranych danych.

Zobacz także: Amazfit Verge vs Amazfit Stratos – porównanie inteligentnych zegarków dla aktywnych

Według najnowszych doniesień pochodzących od samego wicedyrektora Huami Technology większość koperty nowego Amazfita będzie wykonana z ceramiki. Co więcej zegarek ten ma wspierać karty w standardzie eSIM oraz otrzymać możliwość wykonywania EKG. Ta ostatnia funkcja wywołuje najwięcej emocji i bez wątpienia może być tym co przekona potencjalnych klientów do zakupu. Sam wygląd urządzenia pozostaje tajemnicą. Plotki mówią o okrągłej tarczy co byłoby zrozumiałe biorąc pod uwagę wygląd Amazfit Pace, Amazfit Stratos czy Amazfit Verge, ale nawet tego nie możemy być pewni.

Nowy Amazfit nie będzie tani

Według ostatnich doniesień cena nadchodzącego inteligentnego zegarka Huami ma być zdecydowanie wyższa niż w przypadku poprzednich generacji. Plotki mówią, że sprzęt ten zostanie wyceniony na ponad 2000 juanów (ok. 1090 zł). Oczywiście w przypadku zamówienia urządzenia do naszego kraju z chińskiego sklepu lub w przypadku polskiej dystrybucji (jeśli nowy Amazfit pojawi się w Polsce) kwota, jaką trzeba będzie zapłacić będzie zdecydowanie wyższa. Pozostaje nam czekać na oficjalną prezentację oraz pełną specyfikację!

Zobacz także: Amazfit Verge Lite oraz BIP Lite zaprezentowane oficjalnie!

Czekacie na czwartą generację inteligentnego zegarka Huami? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!