Nubia oficjalnie zapowiada składane urządzenie na MWC 2019!

nubia elastyczna opaska

Tegoroczne targi Mobile World Congress w Barcelonie zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Tym razem submarka ZTE, Nubia, opublikowała w sieci plakat zapowiadający premierę nowego urządzenia!

Składany smartfon Nubii

Smartfony z elastycznymi czy składanymi ekranami stają się rzeczywistością. Niezależnie od tego czy uważamy pomysł ten za coś dobrego czy też nie to najwięksi producenci już na dobre rozpoczęli pracę nad tego typu urządzeniami i już niedługo powinniśmy zobaczyć efekty tej pracy. W tym roku nie zastąpią nam one całkowicie flagowców, a będą osobną linią, która może części użytkowników przypaść do gustu. Bez wątpienia potrzeba jeszcze czasu aby dopracować tę technologię, ale bardzo możliwe, że tego typu smartfony na dobre zagoszczą na rynku mobilnym. To jednak nie jedyny sposób wykorzystania elastycznych ekranów. I tutaj pojawia się Nubia.

nubia elastyczna opaska

Producent z Państwa Środka postanowił zachować wszystko w tajemnicy i zdradzić tylko to, że podczas targów Mobile World Congress pokaże własną wizję składanego urządzenia. Czy będzie to smartfon? Tego nie możemy być pewni. Pamiętajmy jednak o tym, że już na targach IFA 2018 w Berlinie Nubia pokazała światu inteligentną opaskę z elastycznym wyświetlaczem. Sam CEO firmy zapowiedział, że prototyp będzie rozwijany i w bliżej nieokreślonej przyszłości ma trafić do sprzedaży. Tym samym plakat może zapowiadać nie składany smartfon, a coś zupełnie innego. Na poniższym filmie możecie zobaczyć film mający promować zeszłoroczny prototyp.

Zobacz też: nubia X to dwa wyświetlacze i niestety nic ponad to

Nubia uważa, że składane i elastyczne ekrany można wykorzystać dużo lepiej niż w telefonach. I trzeba przyznać, że tak wyglądająca opaska sportowa robi ogromne wrażenie. Jeśli tylko chińskiemu producentowi uda się dopracować swoją technologię do perfekcji to bardzo możliwe, że zobaczymy przełom na rynku smartwatchy i opasek. Dla mnie nowość Nubii jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie. Postaramy się być na miejscu premiery osobiście i przygotować relację z tego wydarzenia!

Co waszym zdaniem zaprezentuje nam Nubia? Składany smartfon? Inteligentną opaskę z elastycznym wyświetlaczem? A może coś zupełnie innego? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!