Nubia Red Magic 5G Transparent Edition w końcu trafi do sprzedaży!

Nubia Red Magic 5G Transparent Edition w końcu trafi do sprzedaży!

Nubia Red Magic 5G została zaprezentowana światu w marcu tego roku. Od samej premiery co jakiś czas słyszeliśmy o limitowanej wersji tego urządzenia z przeźroczystą obudową na pleckach. Część źródeł mówiła, że to jedynie plotki, ale teraz możemy być pewni, że smartfon ten faktycznie trafi do sprzedaży!

Nubia Red Magic 5G Transparent Edition

W sieci pojawił się plakat zaprezentowany przez samą chińską firmę. I to właśnie zdradza nam, że już 20 maja tego roku rozpocznie się sprzedaż Nubii Red Magic 5G Transparent Edition. Czym smartfon ten będzie różnić się od standardowej wersji? W specyfikacji tak naprawdę nie znajdziemy jakichkolwiek zmian. Sprzęt ten ma podbić jednak serca osób, które lubią niestandardowy wygląd telefonu. Za sprawą przeźroczystej obudowy tylnej użytkownicy będą mogli zobaczyć wszystkie podzespoły, a w tym i specjalnie zaprojektowany dla tego modelu wentylator odpowiadający za utrzymanie niskich temperatur.

Nubia Red Magic 5G Transparent Edition w końcu trafi do sprzedaży!

Nubia Red Magic 5G otrzymała ekran Super AMOLED o przekątnej 6,65 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz proporcjach 19,5:9. Nie zabrakło także wsparcia dla odświeżania na poziomie 144 Hz. Za wydajność odpowiedzialny jest ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 865. Model z przeźroczystymi pleckach trafi na rynek z 12 GB lub 16 GB RAM-u w zależności od wersji oraz z 256 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach umiejscowiono trzy aparaty: 64 Mpix o świetle f/1.8, obiektyw superszerokokątny 8 Mpix oraz obiektyw do zdjęć makro 2 Mpix. Zdjęcia typu selfie są wykonywane natomiast przy pomocy pojedynczego aparatu 8 Mpix.

Zobacz także: MediaTek Dimensity 820 oficjalnie zaprezentowany. Jednostka ta będzie odpowiadać za wydajność w części nadchodzących średniaków

Całość działa dzięki baterii o pojemności 4500 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 55 W. Nubia Red Magic 5G Transparent Edition będzie niewiele droższy od standardowego wydania. Za wariant 12/256, na terenie Chin, trzeba będzie zapłacić 4599 juanów, a za konfigurację 16/256 5199 juanów. Niestety, ale w sieci nie pojawiły się informacje na temat dostępności tego urządzenia na rynku globalnym.

Na zdjęciu głównym znajduje się standardowe wydanie Nubii Red Magic 5G.

Co myślicie o Nubii Red Magic 5G Transparent Ediiton? Czekacie na wprowadzenie tego smartfona na rynki Starego Kontynentu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!