MediaTek Dimensity 820 oficjalnie zaprezentowany. Jednostka ta będzie odpowiadać za wydajność w części nadchodzących średniaków

MediaTek Dimensity 820 oficjalnie zaprezentowany. Jednostka ta będzie odpowiadać za wydajność w części nadchodzących średniaków

Dziś niespodziewanie MediaTek zaprezentował światu zupełnie nowy procesor. Jednostka oznaczona jako Dimensity 820 pozwala na łączność z sieciami nowej generacji, a jej wydajność ma w pełni sprostać oczekiwaniom większości użytkowników. Przyjrzyjmy się bliżej nowości tajwańskiego producenta!

MediaTek Dimensity 820

Pamiętacie jeszcze procesor Dimensity 800? Jednostka ta została zaprezentowana światu na początku tego roku, ale tak naprawdę nie trafiła do jakiegokolwiek urządzenia. I wszystko wskazuje na to, że tajwański producent postanowił porzucić jej produkcję i stworzyć coś zupełnie nowego. Jaki jest powód tej decyzji? Bardzo możliwe, że nie poznamy odpowiedzi na to pytanie. MediaTek Dimensity 820 został wykonany w 7 nm procesie technologicznym. Jednostka ta składa się z ośmiu rdzeni, a wśród nich znajdziemy cztery rdzenie Cortex-A76 o taktowaniu do 2,6 GHz oraz cztery Cortex-A55 o taktowaniu do 2 GHz.

MediaTek Dimensity 820 oficjalnie zaprezentowany. Jednostka ta będzie odpowiadać za wydajność w części nadchodzących średniaków

Nowy procesor tajwańskiego producenta wspierany jest przez grafikę Mali-G57. MediaTek chwali się także zupełnie nową technologią HyperEngine 2.0, która powinna poprawić wydajność w grach czy bardziej wymagających aplikacjach. Dimensity 820 wprowadza także obsługę aparatów o rozdzielczości do 80 Mpix. Co więcej procesor ten może współpracować z ekranami o odświeżaniu wynoszącym nawet 120 Hz. To oznacza, że już niedługo na rynek może trafić cała masa średniaków korzystających z tego rozwiązania.

Zobacz także: OnePlus 7T wraz z aktualizacją beta OxygenOS otrzymuje nowe tryby w aplikacji aparatu

Bez wątpienia samym użytkownikom przypadnie także do gustu obecność modemu 5G. Infrastruktura sieciowa jest nieustannie rozwijana i tak naprawdę już niedługo sieć nowej generacji może być dostępna w większości miejsc. Tym samym coraz to więcej osób będzie chciało zakupić smartfony z modemami 5G i cieszę się, że MediaTek także postanowił iść tą drogą. Jak jednostka oznaczona jako Dimensity 820 wypadnie w praktyce? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli poczekać, aż któryś z producentów wprowadzi na rynek sprzęt wykorzystujący ten proces.

Co myślicie o MediaTeku Dimensity 820? Czekacie na pierwsze smartfony wyposażone w tę jednostkę? Jakie są wasze doświadczenia z korzystania z procesorów MediaTeka? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!