NVIDIA DLSS i Linux? Tak i to już jutro!

doom nvidia dlss linux

NVIDIA DLSS to technologia, która szybko zyskała na popularności, głównie za sprawą Cyberpunka 2077, gdzie jej uruchomienie znacząco wpływało na płynność działania. Jak się okazuje, technologia wreszcie trafi na systemu typu Linux!

NVIDIA DLSS również na Linuxie

NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling) to specjalna technologia, która opiera się na algorytmach Sztucznej Inteligencji. Jej celem jest przyspieszenie działania gier kosztem niewielkiego spadku jakości obrazu. Technika zyskała na popularności między innymi za sprawą gry Cyberpunk 2077, gdzie sprawiała, że gra działała naprawdę szybko, a różnica w jakości była wyjątkowo mała. Niestety, z technologii nie mogli korzystać wszyscy. Teraz jednak się to zmieni.

Już jutro, czyli 22 czerwca, pojawi się wsparcie dla DLSS w systemach Linux. Wszystko to za sprawą współpracy NVIDII ze Steamem, który już od jakiegoś czasu pracuje nad technologią Proton. Póki co, z DLSS na Linuxie będziemy mogli korzystać w grach opartych o Vulkan API. Wsparcie dla DirectX ma pojawić się jesienią bieżącego roku. NVIDIA ma wprowadzić również obsługę DLSS dla Unreal Engine 5.

Czyli które gry na Linuxie obsłużą DLSS? Przede wszystkim mowa tu o grze Rust, która dostanie stosowną aktualizację już 1 lipca. Nie można zapomnieć o Doom Eternal, który uaktualnienie otrzyma 29 czerwca. Ponadto wsparcie dostaną również takie gry jak LEGO Builder’s Journey, Red Dead Redemption 2, Rainbow Six Siege oraz Czernobylite.

Źródło: Informacja prasowa przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!