Linux Mint nie próżnuje i pracuje nad wersją 20.2 “Uma”

Linux Mint 20
Linux Mint 20

Linux Mint to jedna z najpopularniejszych i najlepszych dystrybucji Linuxa. Nic w tym dziwnego, bowiem system ten konsekwentnie się rozwija, a dodawane do niego nowości są przydatne i proste w użyciu. Kolejne dodatki są drobne, ale bardzo przydatne.

Linux Mint to jedna z najczęściej polecanych i najlepszych dystrybucji Linuxa na świecie. Nic w tym dziwnego. System ten jest szybki, prosty w obsłudze i niewiarygodnie stabilny. Sam korzystałem z Minta przez kilka miesięcy i mogę go naprawdę pochwalić. System ten polecam każdemu, kto chciałby zacząć przygodę z Linuxem.

Wiemy kiedy pojawi się Linux Mint 20.2 “Uma”

Pierwszą, ważną informacją jest niezbyt konkretna data publikacji nowej osłony systemu w wersji Beta. Linux Mint 20.2 “Uma” ma pojawić się już w połowie czerwca, czyli za około 2 tygodnie. Myślę, że wersji stabilnej możemy oczekiwać gdzieś w lipcu.

Kolejne nowości

Deweloperzy pracują również nad kilkoma nowościami. Jedną z nich jest aplikacja Bulky, która pozwala na zmianę nazw plików według własnych reguł. Jest to narzędzie podobne do Szyszki, o której nie tak dawno pisaliśmy. Podobną rzecz oferuje również Pop!_OS. Muszę dodać, że takie narzędzie znacznie ułatwia codzienną pracę.

Linux Mint Bulky
Bulky

Kolejnym dodatkiem jest Nemo Content Search. Pozwoli to nam na wyszukiwanie plików w menedżerze plików Nemo nie tylko po jego nazwie, ale również po zawartości. Jeśli więc wiemy, że dany plik zawiera zdanie To jedzenie nie jest dobre, to w wyszukiwarkę będziemy mogli je wpisać, a naszym oczom powinien ukazać się odpowiedni wynik.

Nemo
Nemo

NVIDIA Prime applet od teraz ma obsługiwać również grafiki hybrydowe od AMD. Poprawek doczeka się także aplikacja Warpinator, o której więcej pisaliśmy >>tutaj<<.

Korzystacie z Linux Mint? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Linux Mint Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!