NVIDIA GeFroce RTX 4090 pojawi się w dwóch wariantach zasilania i zaskakującej cenie!

MSI RTX 3070

Nowa linia kart graficznych NVIDIA jest z niecierpliwością wyczekiwana przez graczy na całym świecie. Właśnie poznaliśmy kilka istotnych informacji o jej działaniu i przede wszystkim cenie.

Więcej mocy

Kilka tygodni temu w sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej linii kart graficznych od NVIDII, czyli RTX 4090. Już pierwsze, bardzo podstawowe dane robiły ogromne wrażenie i zapowiadały, że seria RTX 30 będzie przy niej wyglądać jak niewinna zabawka. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Według informacji wtedy podanych RTX 4090 miała pojawić się w wersji z zasilaniem 450W. Okazuje się, że do sprzedaży trafi także model z zasilaniem 600W. Skąd ta różnica? Obie wersje nie będą różniły się w żaden sposób pod względem technicznym, ale wydajnościowym już tak. Wersja 600W będzie w stanie zaoferować lepszej wyniki przy wyższym obciążeniu karty.

NVIDIA GeFroce RTX 4090 pojawi się w dwóch wariantach zasilania i zaskakującej cenie!

Lepsza wydajność, niższa cena

NVIDIA nadal nie podała dokładnej daty premiery RTX 4090, ale już teraz krążą pewne plotki o tym, że może to nastąpić jeszcze w tym roku, przynajmniej dla wersji 450W, 650W ma pojawić się w pierwszej połowie 2023, ale to nie koniec. Pozostaje kwestia ceny, która ma być niższa niż RTX 3090 i 3090 Ti, które obecnie kosztują pomiędzy 7, a 15 tysięcy złotych. NVIDIA planuje niebawem ogłosić kolejne modele kart graficznych z serii RTX 40.

Źródło: wccftech.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!