Xiaomi przechodzi samo siebie. Teraz patentują aparat pod ekranem, który się obraca!

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11
HMD Skyline oficjalnie zaprezentowany

HMD Skyline oficjalnie trafia na rynek! Ten smartfon może przypaść do gustu fanom Nokii

HMD Skyline oficjalnie zaprezentowany

HMD Skyline oficjalnie trafia na rynek! Ten smartfon może przypaść do gustu fanom Nokii

Aparat pod pod wyświetlaczem powoli staje się teraźniejszością. Takie rozwiązanie na rynek wprowadziło już ZTE, a kilka innych firm zapowiedziało nad nim pracę. Xiaomi natomiast już planuje iść krok dalej i patentuje obrotowy aparat pod ekranem!

Obrotowy aparat pod ekranem u Xiaomi

Jakiś czas temu pisałem o tym, że obecnie to Xiaomi wyznacza trendy na rynku smartfonów. Wygląda na to, że firma trzyma w rękawie nie jednego, a kilka asów, które powoli ujawnia. Teraz okazało się bowiem, że poza pracami nad aparatem ukrytym pod ekranem, firma ma szykuje coś jeszcze bardziej interesującego.

Jak donosi holenderski serwis letsgodigital, chiński producent opatentował właśnie naprawdę sensowne rozwiązanie dla aparatu umieszczonego pod wyświetlaczem. Skoro tej kamery nie widać podczas codziennego użytkowania, to po co inwestować w dodatkowy moduł, skoro można wykorzystać obiektyw głównego aparatu – wystarczy go tylko obrócić na czas robienia zdjęcia typu selfie.

obrotowy aparat pod ekranem xiaomi

Jak można zobaczyć na powyższej grafice, obiektyw jest dzielony pomiędzy tylni i przedni panel smartfona. Przez cały czas kamera funkcjonuje jako główny aparat w telefonie Xiaomi, jednak w momencie wybrania fotografowania w trybie selfie, to podobnie jak w przypadku aparatów wysuwanych, tutaj automatycznie obiektyw zostanie odwrócony i kamera pojawi się w rogu ekranu.

Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że Xiaomi nie będzie musiało wyposażać urządzenia w dodatkowy moduł frontowej kamery. Zamiast tego wykorzystany będzie obiektyw, który (jak znam życie) będzie oferował znacznie lepszą jakością wykonywanych zdjęć. Co więcej, taki mechanizm aparatu pozwoli na to, że urządzenie nadal będzie mogło zachować pełną wodoszczelność, czego brakowało urządzeniom z obrotową / wysuwaną kamerą do selfie.

HMD sukcesywnie wprowadza do swojej oferty nowe smartfony z różnych półek cenowych. Tym…

Niestety obecnie nie znamy żadnych dodatkowych szczegółów na temat wprowadzenia tej technologii na rynek. Wiadomo jedynie, że pierwszy smartfon Xiaomi z aparatem pod ekranem powinien pojawić się jeszcze w tym roku i najprawdopodobniej będzie to urządzenie z serii Mi MIX. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na dalszy rozwój wydarzeń i liczyć na to, że chiński gigant może od razu zaskoczy nas taką innowacją.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!