Od teraz Manjaro to nie tylko dystrybucja Linuxa, ale również firma

manjaaro

Manjaro Linux powstał w 2011 roku. Głównym zadaniem tej dystrybucji stało się ułatwienie korzystania z dobrodziejstw Arch Linux. Od tamtego momentu Manjaro urosło do ogromnych rozmiarów stając się jednym z najczęściej wybieranych Linuxów, a na portalu DistroWatch dumnie stoi na drugiej pozycji. Od teraz Manjaro to nie tylko dystrybucja Linuxa, a również pełnoprawna firma.

Manjaro rośnie w siłę!

Manjaro Linux wystartowało jako projekt rozwijany “po godzinach”, jako hobby. System ten można pochwalić za wiele elementów, chociażby za łatwość używania, automatyczną instalację wszelkich sterowników oraz występowanie w wielu odsłonach (możemy pobrać Manjaro Linux z preinstalowanym GNOME, XFCE, ale również z Cinnamon czy Budgie).

Od teraz Manjaro Linux to już nie tylko system operacyjny a… firma. Tak, Manjaro rozrosło się do takiej wielkości, że twórcy postanowili przemienić swoje hobby w normalną, codzienną pracę.

Warto sprawdzić: Manjaro zapewni użytkownikom dostęp do Snap Store

Manjaro GmbH & Co. LG zostało zapowiedziane przez Philipa Müllera, który już od dłuższego czasu zastanawiał się jak zabezpieczyć projekt. Zdecydował się więc przejść na “profesjonalizm” i otworzyć sobie wiele furtek rozwoju. Od teraz w pełni zatrudnieni pracownicy będą mogli pracować nad systemem, dzięki czemu będzie on o wiele lepszy. Mało tego, Manjaro będzie mogło nawiązywać współprace, jak chociażby ta z niemiecką firmą informatyczną BlueSystems.

Twórcy zapowiedzieli również, co zamierzają zrobić w przyszłości. Chcą nawiązywać kolejne współprace z firmami i deweloperami oraz uczestniczyć w przeróżnych wydarzeniach, a także zapewnić jeszcze szybsze aktualizacje zabezpieczeń. Co ważne, Manjaro Linux dalej będzie dystrybucją napędzaną przede wszystkim przez społeczność – tak jak to miało miejsce do tej pory.

Więcej dowiesz się z: Manjaro Linux udowadnia, że społeczność jest najważniejsza

Manjaro Linux już od jakiegoś czasu stoi w moim prywatnym rankingu Linuxów na bardzo wysokiej pozycji i prawdopodobnie w przyszłości przesiądę się na ten system.

Korzystaliście z Manjaro Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!