Odświeżona wersja Razer Blade Stealth 13 oficjalnie zaprezentowana

Odświeżona wersja Razer Blade Stealth 13 oficjalnie zaprezentowana

Pamiętacie jeszcze laptopa Razer Blade Stealth 13? Teraz na rynek trafia odświeżona wersja tego urządzenia. Amerykański gigant zaprezentował nam tak naprawdę trzy konfiguracje swojego sprzętu, które różnią się specyfikacją i oczywiście ceną. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Razer Blade Stealth 13

Zacznijmy od tego co łączy wszystkie trzy wersje nowego laptopa Razera. Za wydajność odpowiedzialny jest Intel Core i7-1065G7 czyli jednostka dziesiątej już generacji. Procesor ten ma w zupełności wystarczyć nawet najbardziej wymagającym użytkownikom i to zarówno tym, którzy chcą grać w gry jak i tym, którzy wykorzystują laptopa jako narzędzie pracy. W każdej z wersji znajdziemy 16 GB RAM-u, baterię o pojemności 53,1 Wh pozwalającą na nawet 10 godzin pracy oraz cztery głośniki. Jeśli chodzi o porty to do dyspozycji będziemy mieć Thunderbolta 3, USB C 3.1 oraz dwa porty USB 3.1 typu A.

Odświeżona wersja Razer Blade Stealth 13 oficjalnie zaprezentowana

Jeśli chodzi o ekran to w najtańszym modelu nazwanym Mercury White oraz tym trochę droższym znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala, rozdzielczości FullHD oraz pokryciu sRGB na poziomie 100%. Najdroższa wersja posiada ekran o tej samej przekątnej, ale jest to matryca dotykowa o rozdzielczości 4K. W Razer Blade Stealth 13 Mercury White  wykorzystano dysk SSD PCIe M.2 256 GB oraz zintegrowaną kartę graficzną Intela. Pozostałe modele łączą w sobie dysk PCIe M.2 512 GB oraz kartę NVIDIA GTX 1650 4GB GDDR5 VRAM. Karta ta ma zapewnić użytkownikom w pełni płynną rozgrywkę w rozdzielczości FullHD przy 60 klatkach na sekundę, ale nie zawsze w najwyższych ustawieniach graficznych.

Odświeżona wersja Razer Blade Stealth 13 oficjalnie zaprezentowana

Zobacz także: Acer Nitro 7 debiutuje w Polsce. Sprzedaż ruszy już we wrześniu!

Nowy Razer Blade Stealth 13 ma trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym miesiącu. Cena będzie zaczynać się od 1499,99 dolara czyli około 5900 zł. Następnie sprzęt ten zadebiutuje w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Chinach, Australii, Hong Kongu, Japonii, Singapurze oraz Tajwanie. Niestety, ale na tę chwilę nie mamy informacji na temat dat premiery na innych rynkach.

Co myślicie o specyfikacji odświeżonej wersji Razer Blade Stealth 13? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!