Strona główna Aktualności Odświeżony Xiaomi Mi Notebook Air zadebiutuje w przyszłym tygodniu!

Odświeżony Xiaomi Mi Notebook Air zadebiutuje w przyszłym tygodniu!

-

Laptopy Xiaomi cieszą się ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego. Sprzęt ten cechuje się rewelacyjnym wręcz stosunkiem ceny do jakości. Sam przez ostatnie kilka miesięcy korzystałem z najsłabszego wariantu Mi Notebook Air 12,5 i byłem z niego bardzo zadowolony. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu chiński gigant zaprezentuje światu kolejną wersję tego urządzenia!

Nowy Xiaomi Mi Notebook Air

Tak naprawdę informacji na temat nowego laptopa Xiaomi mamy bardzo niewiele. W sieci pojawił się oficjalny plakat promujący premierę, która odbędzie się już 26 marca na terenie Chin. Niedługo później sprzęt ten powinien trafić do sprzedaży w Azji, ale nie możemy być pewni czy trafi także do Europy, a w tym i do Polski. W naszym kraju w oficjalnej dystrybucji dostępny jest jedynie jeden laptop Xiaomi – Mi Notebook Air 13,3 – i ciężko powiedzieć czy dystrybutorzy będą chcieli sprowadzać nową generację.

xiaomi mi notebook air

Pewne jest natomiast, że nowy Mi Notebook Air będzie ważyć 1,07 kg. Dla porównania najnowszy Apple MacBook Air waży 1,25 kg, a Huawei MateBook 13 1,3 kg. Oczywiście nowość chińskiego giganta nie będzie najlżejszym sprzętem na rynku. Już niejednokrotnie widzieliśmy 13-calowe laptopy o wadze mniejszej niż kilogram, a najprawdopodobniej Xiaomi pokaże światu właśnie 13-calowego laptopa.

Warto przeczytać: W ciągu najbliższych 3 lat Huawei chce zostać liderem na rynku laptopów

Największą zagadką jest specyfikacja urządzenia. Oczywiście Mi Notebook Air to sprzęt stworzony dla osób szukających przede wszystkim mobilności i bardzo długiego czasu pracy na jednym ładowaniu, ale jednocześnie nowa generacja powinna oferować lepszą wydajność od swojego poprzednika. Laptop Xiaomi dostępny w naszym kraju wyposażony jest w 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-8250U, kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150 2 GB, 8 GB RAM-u oraz 256 GB PCIe SSD. Tym samym bardzo możliwe, że nowość chińskiego giganta otrzyma nawet procesor Intel i7 ósmej generacji, a to mogłoby przynieść urządzeniu jeszcze większą popularność. Wszystko stanie się jasne już 26 marca!

Czekacie na premierę nowego laptopa producenta z Państwa Środka? Czego po nim oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej