Strona główna Aktualności Xiaomi wprowadza na rynek odświeżoną wersję Mi Notebook Pro

Xiaomi wprowadza na rynek odświeżoną wersję Mi Notebook Pro

-

Laptopy Xiaomi cieszą się całkiem niezłą popularnością w samych Chinach. Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że gigant z Państwa Środka prezentuje światu kolejne urządzenie tego typu. Nie jest to wprawdzie całkowita nowość, a jedynie odświeżona wersja Mi Notebook Pro, ale i tak warto zawiesić na niej oko!

Nowy Xiaomi Mi Notebook Pro

Pierwszą z nowości jest wykorzystanie Intel Core i7-10510U. Jest to czterordzeniowy procesor wykonany w 14 nm procesie technologicznym. Dziesiąta generacja Intel Core oferuje maksymalne taktowanie 4,9 GHz na rdzeniu. Jednostka ta ma zaoferować lepszą wydajność w stosunku do swojego poprzednika o około 10%. Xiaomi postanowiło ulepszyć także ekran w Mi Notebook Pro. Teraz pokrycie palety barw sRGB wynosi 100%. Zmianie nie uległa natomiast jasność wyświetlacza – ta nadal wynosi 300 nitów.

Odświeżona wersja Xiaomi Mi Notebook Pro trafia na rynek z 16 GB pamięci DDR4 RAM o taktowaniu 2666 MHz. Znaczącej poprawie miał ulec także system chłodzenia. Wielu użytkowników skarżyło się na wysokie temperatury w mocniejszych laptopach giganta z Państwa Środka i teraz problem ten ma być całkowicie rozwiązany. I to niezależnie od tego jak bardzo obciążymy urządzenie wymagającymi grami czy programami. Laptop otrzymał także grafikę NVIDIA GeForce MX250. Laptop ma grubość zaledwie 19,5 mm.

Zobacz także: CEO Xiaomi zdradza, że firma zaprezentuje ponad 10 smartfonów z 5G w 2020 roku

Ceny oraz dostępność

Na tę chwilę nowa wersja Xiaomi Mi Notebook Pro dostępna będzie jedynie na terenie Chin. Nie wiemy czy kiedykolwiek sprzęt ten pojawi się na rynku globalnym, a w tym i na Starym Kontynencie. Cena odświeżonego laptopa chińskiego giganta z Intel Core i7 dziesiątej generacji, 16 GB RAM-u oraz grafiką GeForce MX250 została ustalona na poziomie 6999 juanów czyli około 3800 zł. Oczywiście już niedługo sprzęt ten powinien pojawić się w sprzedaży w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do naszego kraju. Tam jednak bez wątpienia ceny będą zdecydowanie wyższe, a dodatkowo musimy pamiętać o braku gwarancji realizowanej na terenie Polski. Tym samym ja z niecierpliwością czekam na informacje na temat globalnej premiery Xiaomi Mi Notebook Pro!

Co myślicie o specyfikacji odświeżonej wersji Xiaomi Mi Notebook Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej