Oficjalnie: OnePlus 9T nie powstanie

oneplus 9 i oneplus 9 pro
OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro

OnePlus kontynuuje serię ogromnych zmian i postanowił zerwać z ważną tradycją. Producent oficjalnie potwierdził, że OnePlus 9T nie powstanie.

W tym roku nie będzie OnePlusa “T”

Już od dosyć dawna, bowiem – z tego co pamiętam – od czasów OnePlusa 3 z 2016 roku, gigant miał taką tradycję, że kilka miesięcy po premierze swojego flagowca, wydawał jego odświeżoną wersję. Nie była to nowa generacja telefonu, jednak wprowadzała szereg ważnych zmian. Często był to nowy procesor (zazwyczaj lekko wzmocniona wersja poprzednika), lepsze aparaty oraz inne, drobne usprawnienia.

W tym roku, już od jakiegoś czasu, podejrzewaliśmy, że OnePlus 9T nie zostanie zaprezentowany. Teraz jednak OnePlus oficjalnie to potwierdził, choć dodał, że “będą inne premiery”. Tutaj możemy domyślać się o co chodzi.

oneplus 7t pro mclaren edition zestaw
OnePlus 7T Pro Mclaren Edition

Otóż od pewnego czasu dochodzą nas słuchy o premierze OnePlusa 9RT (będącego poprawioną wersją OnePlusa 9R). Ma on zaoferować chociażby Snapdragona 870, wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz baterię 4500 mAh z ładowaniem o mocy 4500 mAh. Zdjęcia natomiast zrobimy matrycą Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 MP. Premiery spodziewamy się jeszcze w październiku. Wraz z tym telefonem, zaprezentowane zastaną także słuchawki Buds Z2, o których pisaliśmy >>tutaj<<.

Co ciekawe, jeśli OnePlus 9RT pojawi się właśnie w takiej konfiguracji i będzie on dostępny globalnie, to może stać się naprawdę dobrym wyborem. Tutaj jednak muszę zaznaczyć, że do jego konkurencji należeć będzie… OnePlus Nord2 5G, oferujący układ MediaTek Dimensity 1200 AI z bardzo podobną wydajnością.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!