Oficjalny render zdradza nam wygląd frontu iQOO 5

Oficjalny render zdradza nam wygląd frontu iQOO 5

Już 17 sierpnia poznany nową serię firmy iQOO. Według oficjalnych zapowiedzi tego dnia mamy zobaczyć nie jedną, a aż kilka nowości. Bez wątpienia jednym ze smartfonów, które zostaną oficjalnie zaprezentowane światu będzie iQOO 5. Teraz w sieci pojawia się więcej informacji na jego temat!

iQOO 5 będzie flagowcem, ale o Snapdragonie 865+ musimy zapomnieć

Zacznijmy jednak od wyglądu. W chińskim serwisie Weibo została udostępniona grafika przedstawiająca wygląd frontu iQOO 5. Możemy dostrzec dość mocno zaokrąglone krawędzie boczne, a w górnej części wyświetlacza znajdzie się pojedyncza dziurka skrywająca aparat do zdjęć typu selfie. Według plotek ekranem tym ma być AMOLED wykonany przez Samsunga o rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Zapewne producent z Państwa Środka da użytkownikowi możliwość zmiany częstotliwości odświeżania za pośrednictwem ustawień, ale z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli raz spróbujemy 90 Hz lub 120 Hz to nie będziemy chcieli wracać do standardowych 60 Hz.

Oficjalny render zdradza nam wygląd frontu iQOO 5

Co ciekawe za wydajność nie będzie odpowiedzialny, zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Snapdragon 865+, a Snapdragon 865. Bardzo możliwe, że tym samym chińska firma chciała obniżyć cenę swojej nowości, a większość użytkowników nie powinna dostrzec różnicy w szybkości działania pomiędzy topowymi jednostkami Qualcomma. Snapdragon 865 będzie wspierany przez minimum 8 GB RAM-u LPDDR5, a na pliki użytkownika przeznaczone zostanie przynajmniej 128 GB pamięci UFS 3.1. Nie zabraknie także modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji.

Oficjalny render zdradza nam wygląd frontu iQOO 5

Zobacz także: iQOO prezentuje szybkie ładowanie o mocy 120 W!

iQOO 5 będzie także pierwszym smartfonem tej firmy wykorzystującym technologię szybkiego ładowania o mocy 120 W. Rozwiązanie to pozwala naładować ogniwo o pojemności 4000 mAh od 0% do 100% w ciągu zaledwie 15 minut. Czy sprzęt ten kiedykolwiek trafi do sprzedaży także w naszym kraju? Przyznam szczerze, że nie spodziewałbym się tego. Do tej pory urządzenia iQOO były dostępne przede wszystkim na rynku azjatyckim i nic nie wskazuje na to, aby teraz sytuacja miała się zmienić.

Na zdjęciu głównym znajduje się iQOO Z1.

Co myślicie o tak wyglądającym iQOO 5? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!