OnePlus 7 i 7 Pro otrzymują stabilną wersję Androida 10 z OxygenOS 10

OnePlus 7 i 7 Pro otrzymują stabilną wersję Androida 10 z OxygenOS 10

Właśnie rozpoczęła się aktualizacja stabilnej wersji OxygenOS 10 wraz z Androidem 10 dla OnePlus 7 oraz OnePlus 7 Pro. Nadal nie otrzymaliście aktualizacji? Nie macie się czym martwić. Co nowego wprowadza kolejna systemu z zielonym robocikiem oraz nakładki chińskiego producenta?

Android 10 dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro

Aktualizacja stabilnej wersji systemu już teraz została udostępniona dla użytkowników OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Niestety, ale nie wszyscy użytkownicy już teraz mogą pobrać ją przez OTA. Na swoim oficjalnym forum producent z Państwa Środka zaznacza, że oprogramowanie nie jest dostępne na każdym rynku i tylko niektórzy posiadacze topowych smartfonów OnePlus mogą ją pobrać. Kiedy Android 10 z OxygenOS 10 zostanie udostępniony dla wszystkich? Nie zostało to w jakikolwiek sposób sprecyzowane, ale ma to nastąpić w najbliższej przyszłości.

OnePlus 7 i 7 Pro otrzymują stabilną wersję Androida 10 z OxygenOS 10

Zobacz także: Recenzja OnePlus 7 Pro – flagowca w każdym calu

Jaki jest powód tej decyzji? Chiński producent chce najpierw sprawdzić czy OxygenOS nie zawiera większych błędów. Z tego też powodu aktualizacja została udostępniona jedynie części użytkowników, którzy na bieżąco mogą raportować zauważone błędy. Dopiero jak pierwsi posiadacze OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro z Android 10 i OxygenOS 10 będą w pełni zadowoleni z tej aktualizacji rozpocznie się globalne udostępnianie jej dla wszystkich użytkowników.

OnePlus 7 to naprawdę poprawny flagowiec. Czy jednak warto go kupić? [RECENZJA]

Oczywiście główną zmianą jest wprowadzenie Androida 10. Jednak to nie jedyna nowość. Sam interfejs użytkownika ma zostać całkowicie odświeżony, a dodatkowo OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro zyskały zupełnie nowe gesty. Bardzo ciekawą funkcją wydaje się Smart Display dla Always on Display. Od teraz użytkownicy będą mogli odrzucić wyświetlanie wszystkich niechcianych wiadomości na ekranie blokady na podstawie słów kluczowych. Firma OnePlus zadbała także o poprawę prywatności. Nowością jest także Game Space czyli miejsce, w którym znajdziemy wszystkie zainstalowane i dostępne gry mobilne.

Otrzymaliście już aktualizację do Androida 10 i OxygenOS 10 w OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!