OnePlus nie udostępni wyczekiwanej funkcji OxygenOS 11 dla modeli z serii OnePlus 7 i OnePlus 7T

oneplus 7t pro mclaren edition

Telefony OnePlus, które zadebiutowały w 2019 roku aktualizację do stabilnej wersji OxygenOS 11 otrzymały niedawno. Zabrakło w niej jednak funkcji, której oczekiwało wiele osób, a która miała trafić na telefony w późniejszym czasie. Teraz okazuje się, że nic z tego…

OnePlus 7 i OnePlus 7T bez prawdziwego AoD

Tryb Always-on Display to funkcja uwielbiana przez posiadaczy urządzeń z wyświetlaczami AMOLED. Niestety od kilku lat OnePlus nie chciał wprowadzić jej normalnego wariantu do swoich urządzeń, tłumacząc się znacznym zużyciem energii przez tę funkcję. Sytuacja miała się zmienić przy okazji premiery OxygenOS 11, który wprowadził AoD z prawdziwego zdarzenia do nowych modeli tego producenta.

Teraz okazuje się, że posiadacze telefonów OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro mogą o tym rozwiązaniu zapomnieć. Choć kolejna aktualizacja stabilnej wersji OxygenOS 11 z majowymi poprawkami bezpieczeństwa już trafia na te modele, to Always-on Display tam nie ma (w odróżnieniu do smartfonów z serii OnePlus 8).

always-on display oneplus 7 oneplus 7t oneplus 7 pro oneplus 7t pro

Na forum OnePlus pojawił się także zrzut rozmowy ze wsparciem klienta (zdjęcie powyżej), który potwierdza, że producent nie ma w planach wprowadzenia tego rozwiązania na urządzenia sprzed 2 lat. Przedstawiciel firmy poinformował, że problemem z AoD na starszych modelach jest zastosowanie części różnych producentów w tych samych modelach, przez co rozwiązanie to nie działa poprawnie w każdym przypadku. I choć zespół inżynierów próbował znaleźć rozwiązanie, to niestety nie udało się osiągnąć oczekiwanych rezultatów, przez co Always-on Display nie trafi na te telefony. Co ciekawe, zasugerowano użytkownikowi, by zainstalował sobie OxygenOS 11 w wersji Open Beta 4, gdzie funkcja ta jest dostępna, jeśli bardzo mu na niej zależy.

Muszę przyznać, że to dość zaskakujące podejście OnePlus do klienta. Szczególnie, że każde z tych urządzeń kwalifikuje się też do OxygenOS 12 z Androidem 12, a teraz okazuje się, że przez nieudolne wykonanie telefonów, użytkownicy mogą otrzymać system okrojony z funkcji. Jednym słowem “słabo”…

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!