OnePlus 8 Pro może mieć niezłe aparaty!

oneplus 8 pro nieoficjalny render

Już niedługo, 14 kwietnia światło dzienne ujrzą nowe smartfony firmy OnePlus. Mowa tu o OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro. Z pewnością producent będzie chciał poprawić jakość zdjęć względem poprzedników. Według informacji dostępnych w sieci, OnePlus 8 Pro będzie nie najgorzej wypadać na papierze pod tym katem.

Zapowiada się ciekawie

Najnowsze przecieki dotyczące nowych smartfonów firmy OnePlus zdradzają co nieco na temat aparatów w jednym z nich. OnePlus 8 Pro, bo to o nim będzie teraz mowa, ma mieć cztery oczka. Główne oczko to będzie matryca Sony IMX689 o rozdzielczości 48 Mpix (f/1.78). To dokładnie ta sama matryca, jaką możemy spotkać w OPPO Find X2 Pro. Wspomagany będzie przez optyczną oraz elektroniczną stabilizację obrazu w celu zapewnienia jak najlepszej jakości nagrywanych filmów. Wpłynie to także pozytywnie na zdjęcia nocne, gdyż wtedy czas naświetlania nieco się wydłuża, a wszelkie drgania spowodują zepsucie ostrości oraz szczegółowości na fotografii.

Zobacz także: OnePlus 8 Lite może pojawić się na rynku jako OnePlus Z

Oprócz tego znajdziemy matrycę Sony IMX586, również o rozdzielczości 48 Mpix, ale w obiektywie szerokokątnym o kącie widzenia 120 stopni. Nieco rozczarowujący jest dla mnie jednak teleobiektyw, który będzie w stanie robić zdjęcia o rozdzielczości 8 Mpix (f/2.44). Jego szczytem możliwości będzie zaledwie 3-krotny zoom optyczny… Konkurencja poszła już o kilka kroków do przodu, o ile nie zaczęła biec, a OnePlus dalej zatrzymał się na takim wyniku. Umożliwi za to 30-krotne przybliżenie cyfrowe, ale wszyscy dobrze wiemy, że jednak cyfrowe to nie to samo, prawda? Czwarte oczko będzie filtrem kolorów o rozdzielczości 5 Mpix, ale to, jaka będzie jego rola pozostaje dla nas na razie tajemnicą. Podczas jego premiery pewnie poznamy szczegóły, a przypominam, że ta odbędzie się już za równo 2 tygodnie.

Czekacie na premierę nowych smartfonów od OnePlus? Korzystacie z ich smartfonów? Jeśli tak, to jak Wam się sprawują?

Na grafice tytułowej widzicie OnePlus 7T Pro McLaren Edition,
sprawdźcie jego recenzję TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!