Masz smartfon OnePlus? Prawdopodobnie dostałeś niechcianą aplikację

oneplus 8 tył

Smartfony OnePlus są cenione za świetnie działający software, pozwalający na wprowadzenie wielu modyfikacji, a także za bardzo ciekawy design i nowoczesność. Niestety, firma właśnie zdecydowała się na krok, który nieco zraził użytkowników.

Smartfony OnePlus już od dawna świecą przykładem. Są wzorem dla innych firm i pokazują, że można szybko wydawać aktualizacje nawet na starsze modele, a także, że można naprawdę dobrze zoptymalizować software. No i ta niezawodność – jak ktoś chce mieć takiego iPhone’a z Androidem, to wybór smartfona z logo 1+ jest dobrą decyzją. Niestety, ostatni krok marki raczej nikomu się nie spodobał.

Warto przeczytać: OnePlus rozmienia się na drobne? Nadchodzi średniak z bardzo słabym procesorem!

Aplikacja OnePlus Buds instaluje się sama na smartfonach OnePlus

Jak wskazują najnowsze dane, OnePlus wymusza instalację aplikacji OnePlus Buds na swoich smartfonach. Program służy do obsługi słuchawek bezprzewodowych tego producenta telefonów. Oczywiście sama w sobie aplikacja nie jest zła, ale marka w żaden sposób nie poinformowała o tym, że chce wykonać taki krok – po prostu z dnia na dzień program pojawił się na smartfonach. Co ciekawe, sprawa ta nie dotyczy najnowszej generacji flagowców, ale również starszych modeli, chociażby OnePlus 6, OnePlus 6T czy OnePlus 7 i OnePlus 7T.

Wielu właścicieli smartfonów OnePlus nie posiada i nie korzysta ze słuchawek od tej marki. Z tego też powodu aplikacja OnePlus Buds jest po prostu zbędna i niechciana – jest jak bloatware. Użytkownicy postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i wręcz wylali wiadro pomyj na producenta dając niskie oceny tej aplikacji w Sklepie Google Play.

Też zauważyliście u siebie tę aplikację? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!