OnePlus certyfikuje ładowarkę o mocy 65 W

OnePlus certyfikuje ładowarkę o mocy 65 W

Najnowsze flagowce chińskiego producenta czyli OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro wspierają szybkie ładowanie o mocy 30 W. Oczywiście nie jest to najszybsze ładowanie na rynku mobilnym, ale wszystko wskazuje na to, że firma ta może pracować nad zupełnie nową i zdecydowanie mocniejszą ładowarką.

Nowa ładowarka OnePlus z certyfikacją

Informacje na temat nowej ładowarki firmy OnePlus pojawiły się w bazie danych TUV Rheinland i to właśnie ta niemiecka jednostka wydała certyfikację dla nowego akcesorium chińskiego producenta. Ładowarka o napięciu 10 V oraz natężeniu prądu 6,5 A daje w sumie moc 65 W i bez wątpienia moc ta robi wrażenie. Bardzo możliwe, że jest to dokładnie ta sama technologia, co w przypadku niektórych smartfonów OPPO, a dokładniej modeli takich jak Find X2 Pro czy OPPO Ace. Urządzenia te trafiły na rynek z ładowarkami o mocy 65 W, a jak zapewne część z was doskonale wie zarówno OnePlus jak i OPPO należą do konsorcjum BBK Electronics.

OnePlus certyfikuje ładowarkę o mocy 65 W

Jednocześnie nie spodziewałbym się wsparcia dla technologii tej w nadchodzącym średniaku chińskiej firmy. OnePlus Z, bo właśnie pod taką nazwą sprzęt ten trafi na rynek, najprawdopodobniej będzie wspierać szybkie ładowanie o mocy maksymalnie 30 W. Tym samym ładowarka o mocy 65 W może być częścią zestawu dopiero w OnePlus 8T lub nawet OnePlus 8T Pro. Smartfony te bez wątpienia trafią na rynek jeszcze w tym roku, ale do ich premiery pozostało jeszcze sporo czasu.

Zobacz także: Always On Display pojawi się w końcu w smartfonach OnePlus!

Miejmy nadzieję, że wraz ze wzrostem mocy ładowania nie pójdzie także kolejny wzrost ceny flagowców OnePlus. Już OP 8 oraz OP 8 Pro przez wielu fanów marki zostały okrzyknięte najzwyczajniej w świecie zbyt drogimi. Czy tak wysoka cena wpłynie na wyniki sprzedażowe? Tego zapewne dowiemy się dopiero za jakiś czas!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus 8, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na smartfony OnePlus wspierające szybkie ładowanie o mocy 65 W? Jak ważna jest dla was w telefonach technologia szybkiego ładowania? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!