OnePlus instaluje niechcianą aplikację poprzez aktualizację OTA

OnePlus 8T

Smartfony z logo OnePlus mają wiele zalet, jednak za jedną szczególnie bardzo je lubimy – software. Tak, Chińczycy wiedzą co zrobić aby czysty Android stał się jeszcze lepszy i użyteczniejszy – nie tylko dla nowicjuszy ale również dla zaawansowanych użytkowników. Niestety, ostatnio marka decyduje się na dziwne kroki. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że na smartfonach pojawiła się pewna niechciana aplikacja. Teraz natomiast, wykorzystując aktualizację, OnePlus dodaje kolejny zbędny program.

Aktualizacja systemu w OnePlus 8T zainstaluje Ci aplikację Amazon

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że na smartfonach OnePlus mogła pojawić się niechciana aplikacja OnePlus Buds, o czym więcej dowiecie się >>stąd<<. Jak się okazuje, chińska marka powtarza swój niezbyt udany krok.

Jak donoszą zagraniczne portale informacyjne, najnowsza aktualizacja OnePlusa 8T oznaczona jako 11.0.1.2.KB05DA waży 389 megabajtów i wprowadza wiele nowości i usprawnień. Niestety, nie wszystkie jej elementy są tak pozytywne, bowiem po jej zainstalowaniu oprócz ciekawych dodatków, znajdziemy również niechciane oprogramowanie.

OnePlus instaluje niechcianą aplikację poprzez aktualizację OTA
(fot. Android Authority)

Mowa tu o Amazon Shopping, czyli o aplikacji, która służy do wygodnego robienia zakupów w serwisie Amazon. Niestety, nie wszyscy mają ochotę korzystać z dedykowanego do tego programu i przyznam szczerze, że sam staram się mieć jak najmniej aplikacji do robienia zakupów. Wolę korzystać z klientów przeglądarkowych – nawet na smartfonie. Co jest jednak ważne w przypadku Amazon Shopping to fakt, że – w odróżnieniu od OnePlus Buds – aplikację tę można usunąć. Póki co, aktualizacja zawierająca program Amazon Shopping pojawiła się w Indiach.

Co myślicie o ruchu OnePlusa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!