OnePlus zaprezentowało swoją pierwszą klawiaturę mechaniczną!

OnePlus zaprezentowało swoją pierwszą klawiaturę mechaniczną!
Źródło: OnePlus

Producent znany głównie od strony smartfonów, ogłosił, że niebawem na rynku pojawi się ich debiutancki projekt klawiatury mechanicznej.

Kalendarz prac

OnePlus po raz kolejny zaskakuje swoim innowacyjnym podejściem do tematu technologii. Zdecydowana większość osób zapewne nawet nie słyszał o tym projekcie, a prawda jest taka, że firma ogłosiła rozpoczęcie prac nad nim już kilka miesięcy. W projektowaniu i opracowaniu prototypu pomogła Keychron, ale na tym kończyły się wszelkie szczegóły dotyczące prac. Dzisiaj OnePlus podało więcej informacji, łącznie z zakładanym procesem projektowania, testowania i rozpoczęcia produkcji. Według danych dostępnych na stronie internetowej wszystko wskazuje na to, że już w styczniu rozpocznie się faza testów. Pierwsze klawiatury mają trafić do rąk użytkowników w okolicach maja przyszłego roku.

OnePlus zaprezentowało swoją pierwszą klawiaturę mechaniczną!
Źródło: OnePlus

Techniczne możliwości klawiatury

Klawiatury mechaniczne należą do jednych z najpopularniejszych modeli dostępnych obecnie na rynku. Dlatego też OnePlus podeszło do tematu bardzo rygorystycznie. Obudowa będzie wykonana z aluminium i zostanie oddzielona od płyty mocującej za pomocą specjalnych uszczelek. Zdecydowanie wpłynie to bardzo pozytywnie na pracę całej klawiatury podczas pisania. Pozwoli również znacznie obniżyć generowane dźwięki. Gniazdka typu hot-swap pozwolą na szybkie wymienianie wszystkich przełączników. Oprogramowania QMK w połączeniu z interfejsem graficznym VIA na pewno ułatwią konfigurację. Klawiatura będzie kompatybilna zarówno z Windowsem, Linuxem, a także laptopami Mac. Wiele osób na pewno ucieszy to, że znajdą w niej podświetlenie RGB.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!