OnePlus Nord 2 z aktualizacją! Naprawia denerwujący błąd

OnePlus Nord2 5G OnePlus Nord 2
OnePlus Nord 2 5G

Jak jesteś użytkownikiem OnePlusa Nord 2 to masz powody do radości. Otóż producent wydał całkiem sporą aktualizację, która naprawiła irytujący mnie błąd.

OnePlus Nord 2 – system już nie wymusza korzystania z własnego launchera

OnePlus Nord 2 właśnie dostał aktualizację oznaczoną jako DN2103_11_A.12. Waży ona aż 593 MB i wnosi całkiem sporo zmian, a raczej poprawek błędów. Oto lista zmian:

System:

  • Kolejne optymalizacje zużycia energii;
  • Optymalizacje dla lepszych doświadczeń w grach;
  • Poprawki zabezpieczeń z października 2021;
  • Poprawa stabilności i połatanie znanych błędów;

Sieć:

  • Optymalizacje funkcji VoWiFi i VoLTE;
  • Poprawa stabilności połączenia z siecią;
OnePlus Nord 2

Z tych poprawek błędów mogę wymienić jeden, ale niezwykle irytujący. Otóż kiedy telefon uruchamiałem ponownie, to system sam przełączał się na domyślny launcher. Zmiana na wybrany przeze mnie trwała tylko chwilę, a później znowu telefon przełączał się na ten standardowy. Dopiero po drugim wymuszeniu korzystania z Nova Launcher wszystko działało jak należy. Teraz natomiast system nie przełącza się na ten domyślny.

Niestety, OnePlus nadal nie naprawił problemu z resetowaniem wartości DPI po restarcie. Zazwyczaj ręcznie ustawiam tę wartość na 391 w ustawieniach programistycznych. Kiedy jednak zrobię restart smartfona, to wartość zmienia się na domyślne 361.

Oprócz wyżej wymienionego elementu, nie dostrzegam większych zmian, choć z nowej wersji korzystam dopiero od kilku godzin. Może z czasem dowiem się więcej.

Źródło: własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!