OnePlus Nord 2 z Androidem 12! No nareszcie

OnePlus Nord 2
OnePlus Nord 2

OnePlus Nord 2 pojawił się ponad rok temu i choć nie miał tak agresywnej akcji marketingowej jak poprzednik, to również dosyć mocno wszedł na rynek, a wiele osób się na niego zdecydowało. I jak się okazuje, telefon nareszcie może pochwalić się systemem Android 12!

OnePlus Nord 2 i Android 12

OnePlus Nord 2 i Android 12 to temat wyjątkowo trudny. Producent przyzwyczaił nas do szybkich aktualizacji i myśleliśmy, że i tutaj tak będzie. Niestety, o ile OnePlus Nord faktycznie był szybko aktualizowany (Androida 12 dostał już dawno), tak Nord 2 musiał czekać i czekać. Co ciekawe, A12 pojawił się na ten model już kilka miesięcy temu, ale w Indiach. Reszta świata musiała poczekać.

Ja po tych wielu miesiącach już byłem zrezygnowany – tym bardziej, że Android 13 już został wydany. A tu dzisiaj rano się budzę i widzę powiadomienie mówiące, że nowy update jest dostępny.

Aktualizacja została oznaczona jako DN2103_11_C.10, waży aż 4,55 GB i wnosi naprawdę sporo nowości. Changelog wyświetlany na ekranie pobierania wcale nie zdradza wszystkiego. Już po wykonaniu uaktualniania wiele się różni. Podczas pierwszego włączania zobaczyłem ekran z animacją bootowania i napisem Optymalizowanie aplikacji. Zaraz obok znajdowała się wartość wyrażona w procentach.

OnePlus Nord 2 - Android 12
OnePlus Nord 2 – Android 12

Po włączeniu można dostrzec sporo zmian. Always on Display zostało znacznie zmodyfikowane, a pasek ze szybkimi skrótami wygląda kompletnie inaczej. Możemy także sparować Horizon Light ze zwykłym AoD. Znalazło się też sporo optymalizacji, które zostały wypisane nieco wyżej. Innych zaciekawi Shelf, czyli specjalna przestrzeń uruchamiana skrótem pociągnięcia od górnego, prawego rogu. Półka zawiera skróty i widgety do różnych elementów, w tym do muzyki czy do utworzenia notatki. No i oczywiście nie zabrakło Androida 12 i poprawek zabezpieczeń datowanych na 5 września 2022.

Sprawdźcie swoje Nordy 2, bo pewnie czeka na Was update!

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!