Strona główna Aktualności OnePlus przygotuje nową serię pod telefony 5G

OnePlus przygotuje nową serię pod telefony 5G

-

Sieć 5G staje się rzeczywistością. Qualcomm przygotowuje nowe procesory, które napędzą przyszłoroczne flagowce wspierające tą technologię. Teraz pojawiły się informacje o nowym urządzeniu firmy OnePlus i nie będzie to następca modelu OP 6T!

OnePlus nie chce pozostać w tyle za konkurencją

Przyszły rok może przynieść nie tylko trend składanych czy elastycznych smartfonów, ale także sieci 5G. Większość producentów skorzysta z modemów czy procesorów przygotowanych przez Qualcomma i do ich grona dołączył właśnie OnePlus. Jakiś czas temu chiński producent poinformował fanów marki, że ich przyszłoroczny flagowiec oznaczony najprawdopodobniej cyfrą „7” nie będzie wspierać technologii 5G. Teraz pojawiają się jednak głosy, że w portfolio firmy z Państwa Środka pojawi się tego typu telefon, ale będzie to coś zupełnie innego. Czego możemy się spodziewać?

meizu 5g

Nowa seria premium?

Pierwszy smartfon wspierający sieć 5G firmy OnePlus ma być czymś co nawiąże bezpośrednią walkę z najmocniejszymi urządzeniami konkurencji. Co ciekawe telefon ten ma być znacznie droższy niż flagowce chińskiego producenta. Tym samym możemy spodziewać się czegoś premium. Podobną politykę prowadzi Xiaomi, które w swojej ofercie posiada serię Mi oraz Mi MIX. Sama obsługa sieci 5G to jednak zbyt mało aby można było nazwać dane urządzenie produktem premium.

oneplus 6t
OnePlus 6T

Nowy OnePlus ma zadebiutować na początku 2019 roku. Już teraz pojawiają się głosy mówiące o premierze podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się w lutym w Barcelonie. Jednak plotki te nie zostały w jakikolwiek sposób oficjalnie potwierdzone więc musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Dlaczego technologia 5G nie trafi w pierwszej kolejności do OnePlus 7? Najprawdopodobniej chiński producent boi się błędu. Ich flagowe urządzenia sprzedają się wręcz rewelacyjnie, a 5G nie jest jeszcze czymś co może działać w pełni sprawnie. Tym samym firma z Państwa Środka chce stworzyć nowy smartfon, który będzie mieć to co konkurencja, ale nie będzie częścią jej głównej, i na tą chwilę jedynej, serii produktów. Na tą chwilę nie wiemy nic na temat specyfikacji tajemniczego urządzenia OnePlus. Najbliższe tygodnie powinny przynieść nam więcej informacji na ten temat!

Co myślicie o sieci 5G? Czekacie na jej wdrożenie do nowych smartfonów oraz naszego kraju? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej