OnePlus może niedługo wprowadzić do OxygenOS sklep z motywami

OnePlus 9
OnePlus 9

OnePlus to producent, który znany jest z “czystości” swojej nakładki względem rozwiązań konkurencji z Chin. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że OxygenOS będzie mógł zostać jeszcze bardziej spersonalizowany.

OnePlus z motywami do OxygenOS

Najnowszy post na oficjalnym forum OnePlus nie pozostawia żadnych złudzeń. Producent rozważa wprowadzenie do swojej nakładki systemowej sklepu z motywami. Jest to o tyle zaskakująca sytuacja, że do tej pory OxygenOS był nakładką kojarzoną raczej z czystym Androidem, który dostał kilka dodatkowych możliwości personalizacji. Teraz wygląda na to, że sytuacja ta ulegnie zmianie, a nakładka chińskiej firmy może upodobnić się do konkurencji.

open ears forum sklep z motywami oneplus

Przedstawiciele OnePlus na forum zapraszają do udziału w panelu dyskusyjnym “Open Ears Forum”. W trakcie wydarzenia użytkownicy smartfonów tego producenta i pracownicy firmy mieliby omawiać potencjalny wygląd sklepu z motywami, który podobno jest rozwiązaniem mocno wyczekiwanym przez fanów marki. Osobiście znam kilku użytkowników telefonów tego producenta i nie zauważyłem, by brakowało im fikuśnych motywów. Wręcz niektórzy są im mocno przeciwni.

Niestety obecnie nie wiadomo nic na temat szczegółów i zasad funkcjonowania sklepu z motywami. Nie ma także mowy o tym, czy ta usługa trafi na rynek międzynarodowy, czy będzie ograniczona do wybranych rynków azjatyckich, gdzie motywy to kluczowy element oprogramowania w smartfonach. No i przede wszystkim, nie wiadomo kiedy inżynierowie OnePlus mieliby wprowadzić nową funkcję do OxygenOS.

We wpisie wspomniano tylko o tym, że w kolejnej dużej aktualizacji. Może to oznaczać, że producent planuje wprowadzenie sklepu z motywami do telefonów OnePlus przy okazji aktualizacji do OxygenOS 12 i Androida 12. Są to jednak wyłącznie przypuszczenia i na więcej informacji w tej kwestii musimy jeszcze poczekać.

Oczywiście jeśli chcecie wziąć udział w dyskusji, to zapisy potrwają do 12 maja włącznie, a zgłosić się można przez ten formularz. Samo wydarzenie “Open Ears Forum” odbędzie się 18 maja w godzinach 14-16 naszego czasu, przeprowadzone zostanie online, a do udziału zostanie zaproszonych 15 wybranych użytkowników z całego świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!