OnePlus Watch nie zapowiada się być tym, na co liczyłem…

OnePlus Watch nie zapowiada się być tym, na co liczyłem...

Wygląda na to, że zegarek OnePlus powstanie i będzie nazywał się OnePlus Watch. Wciąż jednak nie wiemy kiedy to nastąpi. Niestety teraz okazuje się, że zegarek tego producenta nie będzie takim urządzeniem, na jakie wiele osób mogło liczyć.

OnePlus Watch bez WearOS

Niemiecki bloger, Max Jambor, który wydaje się być dobrze zorientowany w kwestii zegarka OnePlus poinformował właśnie, że OnePlus Watch nie będzie pracował pod kontrolą systemu WearOS od Google. Oznacza to nic innego, jak brak wsparcia dla płatności zbliżeniowych (nie sądzę, że OnePlus pracuje nad własnym systemem, a już na pewno nie zdąży przekonać do niego szybko banków) oraz większej integracji z aplikacjami na smartfonie.

OnePlus Watch będzie więc po prostu kolejnym zegarkiem z autorskim systemem operacyjnym, czyli po prostu ładniej wyglądającą opaską sportową z dodatkowymi funkcjami i większym wyświetlaczem. A szkoda, bo liczyłem na rozwiązanie podobne do tego z zegarka Xiaomi, czyli WearOS z nakładką producenta.

Okrągły wyświetlacz i wersja CyberPunk 2077

Z dotychczas przekazywanych informacji wynika także, że OnePlus Watch będzie miał okrągłą kopertę. Oznacza to, że producent nie zamierza tworzyć zegarka w stylu OPPO Watch lub Xiaomi Watch, co zapewne przypadnie do gustu części fanów.

To jednak nie jedyne informacje na temat OnePlus Watch, jakie się pojawiły. Do sieci trafiły bowiem zdjęcia pasków, które sugerują, że zegarek zadebiutuje także w edycji dla miłośników gier. Konkretnie chodzi tutaj o CyberPunk 2077, a więc OnePlus będzie miał już dwa produkty powstałe przy współpracy z polską marką.

OnePlus Watch nie zapowiada się być tym, na co liczyłem...

Niestety wciąż nie wiadomo nic na temat tego, kiedy OnePlus Watch może się pojawić. Jeśli miałbym strzelać, to stawiałbym na premierę razem z OnePlus 9, skoro tak dużo informacji na temat zegarka zaczęło pojawiać się już w sieci. Czas jednak pokaże, jak będzie w rzeczywistości…

Co myślicie na temat OnePlus Watch? Czekacie na zegarek tego producenta?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!