Opaska sportowa Redmi odnaleziona w aplikacji Mi Fit. Premiera już niedługo?

Opaska sportowa Redmi odnaleziona w aplikacji Mi Fit. Premiera już niedługo?

W listopadzie zeszłego roku dyrektor generalny submarki Xiaomi przyznał, że firma już niedługo powinna zaprezentować światu własną opaskę sportową lub smartwatch. Od tego czasu w sieci nie pojawiały się jakiekolwiek informacje na ten temat, ale teraz sytuacja się zmieniła.

Redmi Band na horyzoncie

W chińskim serwisie Weibo została opublikowana grafika pochodząca bezpośrednio z aplikacji Mi Fit przeznaczonej na tamtejszy rynek. Co ciekawe w najnowszej aktualizacji aplikacji pojawiły się możliwość dodania właśnie Redmi Banda. Jeśli faktycznie sprzęt ten będzie wyglądać tak jak na grafice to otrzymamy niewielki ekran z dość grubymi ramkami. Pod wyświetlaczem ma być umiejscowiony dotykowy przycisk, podobny do tego, który znamy z poprzednich generacji Mi Bandów. Co więcej Redmi Band otrzymał także certyfikację w Indiach, a to może oznaczać, że premiera jest bliżej niż mogliśmy się tego spodziewać.

Opaska sportowa Redmi odnaleziona w aplikacji Mi Fit. Premiera już niedługo?

Jakie funkcje zaoferuje Redmi Band? Jak przystało na opaskę nie zabraknie krokomierza, monitorowania tętna czy funkcji sportowych. Dodatkowo smartband ma oferować także obsługę powiadomień z telefonu oraz sterowanie muzyką. Poprzez aplikację mobilną będziemy w stanie zmieniać tarcze oraz ustawiać alarmy. Ciekawostką wydają się także plotki o wykorzystaniu modułu NFC. Nie wiemy jednak czy będzie trafi on do globalnej wersji urządzenia czy jednak po raz kolejny NFC zostanie wykorzystane jedynie w Chinach.

Zobacz także: Mi Band 5 ma być dostępny z globalnie działającym NFC!

Mam wrażenie, że Redmi Band nie ma być konkurencją dla nadchodzącego Xiaomi Mi Banda 5, a dla Mi Banda 4. Cena tego urządzenia zaraz po premierze ma wynieść około 169 juanów czyli jakieś 95 zł. Nie wiemy natomiast czy będzie to produkt przeznaczony jedynie na rynek Państwa Środka czy też doczekamy się premiery na Starym Kontynencie. Niemniej jednak Redmi coraz to mocniej wchodzi w różne segmenty rynku i pokazuje swoją siłę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o opaskach sportowych? Czekacie na premierę Redmi Band? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!