Opera ma coś dla użytkowników Spotify, Apple Music oraz YouTube Music!

Opera logo

Opera to moja ulubiona przeglądarka. Od półtorej roku korzystam z niej po przesiadce z Google Chrome. Ma wszystko to, czego bym oczekiwał od przeglądarki. Teraz ma nawet jeszcze więcej, otrzymujemy łatwy dostęp do najczęściej używanych serwisów steramingowych do słuchania muzyki!

Opera górą!

Najnowsza aktualizacja Opery wprowadza coś, co jeszcze bardziej utwierdza mnie przy tym, by na zawsze zostać przy tej przeglądarce. Wprowadzono szybki dostęp do trzech serwisów streamingowych do słuchania muzyki: Apple Music, YouTube Music oraz używanego przeze mnie Spotify. Przeglądarka ta do tej pory oferowała łatwy dostęp z paska bocznego do chociażby komunikatorów. Teraz, tuż pod nimi, znajdziemy przycisk, który otwiera nam kartę z dostępem do wcześniej wspomnianych serwisów.

Opera muzyka

Zobacz także: Spotify z promocjami dla nowych, jak i stałych użytkowników!

To jest coś, z czego na pewno będę często korzystać jako użytkownik jednego z nich. Myślę, że wśród Was też nie brakuje użytkowników któregoś z nich. W końcu, serwisy streamingowe to prosty sposób na legalny dostęp do ogromnego zasobu muzyki. Warto dodać, że w momencie, gdy otwierana przez nas strona zacznie odtwarzać dźwięk, muzyka zostanie wstrzymana. To sprawi, że np. nie musimy stopować muzyki, gdy zaczniemy coś oglądać. Niby ta nowość nie jest niczym szczególnym, ale potrafi ucieszyć. Myślę, że z pewnością będzie to często używana funkcja przez użytkowników Opery. Kto wie, może to przyciągnie do niej nowych użytkowników?

Co sądzicie o tej funkcji? Będziecie z tego korzystać?
Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!