Opera VPN Pro – czyli płatny VPN od twórców przeglądarki internetowej

Opera VPN Pro
(fot. Opera)

Opera chce zdobyć rynek nie tylko przeglądarką internetową, ale również różnymi usługami. Na przykład serwisem VPN Pro.

Opera VPN Pro

VPN to usługa, o której pewnie każdy z Was słyszał chociaż raz. Choć przypisuje się jej więcej zalet niż ma w rzeczywistości, to jednak warto mieć opcję czasem z niej skorzystać. Chociażby do wykonania zakupu w sklepie internetowym poza granicami naszego kraju (co pozwala nam sporo zaoszczędzić), albo żeby uzyskać dostęp do treści cyfrowych ograniczonych regionalnie.

Opera VPN Pro to subskrybowana usługa premium właśnie dająca dostęp do VPN. Co ważne, z platformy możemy skorzystać wewnątrz przeglądarki Opera, która to została z nią zintegrowana i nie wymaga od nas instalacji dodatkowego oprogramowania. W ramach jednej subskrypcji z VPN-a możemy korzystać na 6 różnych urządzeniach z systemem Android. Jak twierdzi Opera, dane użytkownika są szyfrowane.

Opera VPN Pro
Opera VPN Pro (fot. Opera)

A użytkownicy mają dostęp do ponad 3000 prywatnych serwerów oraz 30 lokalizacji na całym świecie. Podobno transmisja ma być szybka. A co z ceną? Jeśli wybierzemy rozliczenie trzymiesięczne, to cena wychodzi 1,99 USD za miesiąc (około 8,50 zł), natomiast w rozliczeniu miesięcznym cena wynosi 2,99 USD (12,80 zł).

Źródło: Opera

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!