Plany OPPO na pierwszą połowę 2019 roku są ciekawe. Smartfon ze Snapdragonem 855, smartwatch i nie tylko!

Plany OPPO na pierwszą połowę 2019 roku są ciekawe. Smartfon ze Snapdragonem 855, smartwatch i nie tylko!

OPPO to chińska firma, która ledwo co zadebiutowała w Polsce. Dotychczas produkowali oni głównie smartfony, aczkolwiek zamierzają otwierać się coraz bardziej na inne urządzenia. Co konkretnie OPPO ma na zamiar nam pokazać w pierwszej połowie tego roku?

Mocny telefon ze Snapdragonem 855 oraz obsługą 5G

CEO OPPO, Chen Mingyong, w wywiadzie udzielonym dla Qualcomma China pochwalił się planami firmy związanymi z rozpoczynającą się właśnie erą 5G. Stwierdził, że wciąż głównym trzonem działalności firmy będzie produkcja smartfonów. Chiński gigant chce być pierwszym producentem, który wyda telefon z obsługą sieci nowej generacji. Ich konferencja ma odbyć się przed targami MWC 2019. Już wcześniej ogłosili, że pokażą coś co zaskoczy ludzi i wyprzedzi konkurencje.

OPPO 5G

Czym może być nowy smartfon od OPPO? Pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to telefon będący kolejnym modelem z serii Find. Zawsze stanowiła ona pokaz siły chińczyków, a więc i tym razem może tak być. Może pokuszą się o użycie w tym smartfonie nie tylko technologii 5G, ale również składanego ekranu, który jest teraz szalenie popularny. Myślę, że byłby on wyposażony w Snapdragona 855, raczej nie zastosują słabszego układu w urządzeniu takiej klasy.

OPPO Find X
OPPO Find X

Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie kolejny Find był tym tajemniczym telefonem, który ma być zaprezentowany na targach MWC 2019. Chińczycy zawsze w tej serii pokazywali ciekawe technologie dostępne aktualnie na rynku. Find X był jednym z pierwszych smartfonów wykorzystujących slider w taki sposób, toteż jego następca powinien pokazać coś, co jest nowością na rynku.

Zobacz też: OPPO oficjalnie zadebiutowało w Polsce z czterema smartfonami

Co oprócz nowego telefonu OPPO zamierza wydać w najbliższym czasie?

Chen Mingyong wspomniał również, że zamierzają zacząć produkować smartwatche oraz słuchawki. Pierwsze urządzenia z tych kategorii mają być zaprezentowane jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Chcą rozwijać swój ekosystem na różnych płaszczyznach i integrować swoje różne usługi i urządzenia. OPPO będzie skrupulatnie budować swoją ofertę IoT oraz integrować ją z 5G oraz innymi technologiami. Chodzi tu o rozwiązania sztucznej inteligencji czy też AR. Po takich szumnych zapowiedziach wydaje się, że jest na co czekać. Szczególnie, że OPPO jest już oficjalnie dostępne w Polsce. Byleby nie skończyło się rozczarowaniem…

Korzystaliście z urządzeń OPPO? Co sądzicie o tej marce? Zapraszam do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!