OPPO również chce spróbować swoich sił w projektowaniu własnych procesorów

OPPo RENO 6

Najwięksi producenci smartfonów zwykle prędzej czy później myślą nad zastosowaniem w nich autorskich procesorów. Najbardziej znanymi przykładami są tutaj Huawei z procesorami HiSilicon Kirin oraz Samsung z układami Exynos. Nie wykorzystują oni swoich chipów we wszystkich urządzeniach, ale często opierali oni o nie swoje flagowce. Oczywiście nie należy zapominać o Apple, które ze swoją serią A wiedzie prym w autorskich procesorach. Bardzo wysoka wydajność może zachęcać innych producentów do pójścia tą samą drogą.

OPPO z autorskim procesorem w 3 nm

Swego czasu mówiło się o autorskich procesorach także od Xiaomi. Miały one pojawić się pod marką Pinecone i linią Surge. Stety-niestety nie doczekaliśmy się ich pojawienia w telefonach Xiaomi. Chiński producent woli postawić na układy największych producentów na świecie, czyli MediaTeka oraz Qualcomma. Tę samą strategię miało to tej pory OPPO, ale pojawiły się informacje, o tym, że ten chiński producent przygotowuje własny procesor.

Informacja pochodzi z dwóch źródeł serwisu Nikkei Asia. Według tych doniesień, OPPO opracowuje autorski układ dla urządzeń mobilnych. Ma on zostać wyprodukowany w 3 nm litografii. Jest to bardzo zaawansowany proces technologiczny, więc SoC od OPPO z pewnością nie pojawi się w 2021 roku, a i premiera w 2022 nie jest pewna. Jak podają źródła, autorka jednostka OPPO ma się znaleźć we flagowych smartfonach producenta, które trafią do konsumentów w 2023 lub 2024 roku. Są to więc bardzo dalekosiężne plany.

Na ten moment nie znamy szczegółów dotyczących SoC od OPPO. Przygotowanie własnego procesora może mieć na celu lepsze połączenie warstwy software’owe z warstwą hardware’ową. Za ten aspekt jest bardzo doceniane Apple. OPPO może się również obawiać kłopotów związanych z dostępem do procesorów produkowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwa. Jest to w końcu jedna z chińskich firm, która może, podobnie jak Huawei, znaleźć się na celowniku USA.

Źródło: purepc.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!