Zbliżeniowy BLIK wybawieniem dla Huawei! A przynajmniej dla klientów Millennium

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Płatności zbliżeniowe to jedna z największych zalet smartfonów. Niestety, ich standaryzacja sprawia, że implementacja takiej usługi nie jest zbyt prosta – zwłaszcza jeśli nie mamy iOS-a, albo nie mamy Androida z Usługami Google’a. A jednak polskiemu BLIKOWI udało się problem przeskoczyć – i to na telefonach Huawei.

Huawei z płatnościami mobilnymi dzięki zbliżeniowemu BLIKOWI

Oprócz pojedynczych przypadków, gdzie banki same implementują HCE, płatności mobilne na Androidzie głównie należą do Google i usługi Google Pay. BLIK jednak chce ten problem przeskoczyć i już jakiś czas temu zaprezentował płatności zbliżeniowe, które docierają do coraz to kolejnych klientów. Jak się okazuje, zbliżeniowy BLIK jest również wybawieniem dla Huawei’a, który z Google Pay korzystać nie może.

Bank MIllennium właśnie wydał aktualizację swojej aplikacji mobilnej w sklepie AppGallery, która właśnie wprowadza zbliżeniowego BLIKA. Z funkcji można korzystać bez posiadania GMS.

Płatności zbliżeniowe BLIK wprowadziliśmy jako pierwsi na rynku i stopniowo udostępniamy je klientom. Większość użytkowników smartfonów Huawei z naszą aplikacją może już korzystać z tego rozwiązania. Widzimy, jak dynamicznie zmieniają się przyzwyczajenia naszych klientów, którzy coraz częściej wybierają do płatności urządzenia mobilne, zamiast karty. Ten trend z pewnością będzie się jeszcze umacniał.

Powiedziała Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.

Usługa działa podobnie do Google Pay. Aby zapłacić, należy telefon odblokować i zbliżyć do terminala płatniczego. Wtedy to powinna przejść płatność. Z funkcji skorzystać mogą właściciele telefonów takich jak:

  • Huawei Mate 40,
  • Huawei Mate 40 Pro,
  • Huawei P40,
  • Hauawei Y6p,
  • Huawei Y5p,
  • Huawei P Smart 2021,
  • Huawei Mate 30,
  • Huawei Mate Xs.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!