Telefony Oppo z wydłużonym okresem aktualizacji Androida!

OPPO Find N2 Flip - Wszystkie kolory
OPPO Find N2 Flip – Wszystkie kolory

Android coraz częściej i chętniej zwiększa czas gwarancji aktualizacji zabezpieczeń i samego systemu dla telefonów, które korzystają z tego systemu. Tym razem przedłużone je dla telefonów Oppo.

Nagroda za szybkie wprowadzenie Androida 13?

Jeszcze nie tak dawno temu, większość użytkowników telefonów z zainstalowanym systemem Android mogło cieszyć się średnio trzyletnim okresem aktualizacji. Czas ten był różny dla różnych modeli telefonów i producentów, dlatego jedni mieli w tej kwestii lepiej, a inni gorzej. Po wprowadzeniu Androida w wersji 13 na telefony Oppo, co miało miejsce w tym roku, producent chwalił się, że jeszcze nigdy wcześniej proces ten nie odbył się tak szybko. Google najwyraźniej jest zadowolone z tego, że Oppo tak szybko wprowadziło ich system na telefony, ponieważ od teraz aktualizację będą wysyłać przez dłuższy czas.

OPPO Find N2 Flip - Fioletowy
OPPO Find N2 Flip – Fioletowy

Tylko dla flagowców

Oppo otrzyma wsparcie aktualizacji systemu na okres czterech lat. Zabezpieczenie będą dostawać aktualizacje przez 5 lat. Dotyczy to jednak tylko flagowych modeli i do tego tych, które pojawia się na rynku w roku 2023 i później. Oppo nie podało dokładnych szczegółów, o których modelach dokładnie mówi, ale spodziewamy się, że na nowe zasady aktualizacji powinny załapać się nadchodzące Find X6 oraz Find N2 Flip.

Źródło: 9to5google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!