Strona główna Aktualności OPPO Find Z jednak się nie pojawi. To jednak nie oznacza końca...

OPPO Find Z jednak się nie pojawi. To jednak nie oznacza końca flagowej serii

-

Ostatnie doniesienia mówiły, że następca OPPO Find X zostanie nazwany Find Z. Teraz już możemy być wręcz pewni, że tegoroczny flagowiec chińskiego giganta zostanie nazwany zupełnie inaczej!

Seria OPPO Find X nie przestanie istnieć

Nowości OPPO nadchodzą wielkimi krokami. Na plakacie pojawił się już model T1 będący prekursorem nowej rodziny tanich flagowców, wczoraj na targach Mobile World Congress 2019 producent z Państwa Środka pokazał światu prototyp urządzenia będący najprawdopodobniej smartfonem z serii „R”, a teraz pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące najdroższej serii w portfolio firmy. Jej nazwa nie jednak w pewnym stopniu się zmienić.

Tym samym seria Find zostanie zamieniona w serię Find X, a to automatycznie wyklucza istnienie modelu Find Z. Co to oznacza? Bardzo możliwe, że w tym roku zobaczymy model oznaczony jako Find X2, który będzie bezpośrednim następcą zeszłorocznego flagowca.

OPPO_Logo

Specyfikacja pozostaje tajemnicą

Jeśli chodzi o wykorzystane podzespoły w tegorocznym flagowcu OPPO to opierać się możemy jedynie na plotkach i domysłach. Bez wątpienia otrzyma on Qualcomm Snapdragona 855 będącego najmocniejszym mobilnym procesorem na rynku. Jednostka ta będzie wspierana przez 6 GB RAM-u w najsłabszej wersji, a na pliki użytkownika powinno zostać przeznaczone przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz też: OPPO na MWC 2019: pierwszy na świecie moduł aparatu z 10-krotnym zoomem optycznym oraz technologia 5G

Na pleckach najprawdopodobniej zostaną umiejscowione trzy aparaty – szerokokątny, teleobiektyw oraz obiektyw główny. To pozwoli na korzystanie z 10-krotnego prawie całkowicie bezstratnego zoomu optycznego, który, przynajmniej na materiałach promocyjnych, robi ogromne wrażenie. Możliwe, że zadebiutuje także wersja wspierająca sieć 5G. I to tak naprawdę wszystko co wiemy o tegorocznym flagowcu OPPO. Producent z Państwa Środka jest jednak na tyle nieprzewidywalny i innowacyjny, że podczas premiery możemy zobaczyć cały ogrom nowych rozwiązań, które do tej pory nie pojawiły się w smartfonach innych firm. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Co myślicie o smartfonach OPPO? Czekacie na premierę tegorocznego flagowca chińskiej firmy? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej