OPPO chwali się, że nadaje ton innowacjom w zakresie fotografii mobilnej. Chciałbym zobaczyć to w rzeczywistości…

oppo future imaging technology

Podczas wydarzenia 2021 OPPO Future Imaging Technology, producent zaprezentował serię przełomowych technologii z obszaru rejestracji i przetwarzania obrazu przez smartfony, skupiając się na kompleksowym ulepszeniu czujników, modułów i algorytmów.

OPPO to lider fotografii mobilnej. Przynajmniej samozwańczy

Wśród innowacyjnych technologii OPPO pokazało:

Jak podaje producent, dzięki tym technologiom OPPO uzyskało skokowy postęp w zakresie technologii rejestracji i przetwarzania obrazu w smartfonach, m.in. w obszarze światłoczułości, możliwości zoomu, stabilizacji, czy badań dotyczących kształtu produktu.

Bardzo cieszę się, że OPPO inwestuje dużo w dział badawczo-rozwojowy – obecnie firma ma sześć Instytutów badawczych, pięć Centrów Badawczo-Rozwojowych oraz dziesiątki Laboratoriów Obrazowania na całym świecie, w tym nowe w Hyderabad w Indiach oraz w Yokohamie w Japonii. Cieszę się również, że powstało tyle nowych technologii w zakresie fotografii mobilnej. Szkoda jednak, że nie możemy tego doświadczyć w rzeczywistości, w smartfonach OPPO. Recenzując ostatnie modele, OPPO Reno5 Z oraz OPPO Reno5 Lite zauważyłem, że nie różnią się one specjalnie od swoich poprzedników. Producent co chwilę wydaje nowe modele, a gdzie podziały się te innowacje – można szukać ich u początków serii.

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!