OPPO może pracować nad własnym procesorem mobilnym. Jednostka ta może trafić także do smartfonów OnePlus oraz Realme

oppo rx17 pro

Tak naprawdę na tę chwilę na rynku znajdziemy czterech liczących się producentów procesorów mobilnych. Mowa oczywiście o Qualcommie, Huawei, MediaTeku oraz Samsungu. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo do tego grona może dołączyć OPPO, które ma pracować nad własną jednostką mającą trafić do smartfonów pracujących pod kontrolą Androida.

OPPO chce być niezależne?

Oczywiście sama firma nadal utrzymuje, że chce utrzymać dobre relacje z Qualcommem czy MediaTekiem. Producenci ci nadal pozostają partnerami OPPO i tak naprawdę w najbliższym czasie sytuacja ta nie powinna ulec zmianie. Proces projektowania, a następnie wyprodukowania zupełnie nowego procesora mobilnego może trwać naprawdę długo, a co za tym idzie musimy uzbroić się w cierpliwość. Jakiś czas temu producent z Państwa Środka ogłosił, że ma zamiar wydać ponad 7 miliardów dolarów na rozwój w ciągu najbliższych trzech lat. I budżet ten może być przeznaczony właśnie na badania dotyczące nowego procesora mobilnego. W projekcie tym mają uczestniczyć także inżynierowie z firm OnePlus oraz Realme. To może oznaczać, że producenci ci będą wykorzystywać nową jednostkę również w swoich urządzeniach.

Przyznam szczerze, że decyzja OPPO mnie nie zaskoczyła. Ostatnie miesiące pokazały nam jak polityka może wpływać na sytuację na rynku mobilnym. Rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele zakazał amerykańskim przedsiębiorstwom współpracę z firmą Huawei. To sprawiło, że chiński gigant nie może przede wszystkim wykorzystywać w swoich smartfonach Usług Google. Oczywiście to jedyny z producentów z Państwa Środka, który został dotknięty takim zakazem, ale nigdy nie wiemy co przyniesie przyszłość.

Zobacz także: Chińskie firmy chcą przełamać monopol Google. Czy połączenie sił Huawei, Xiaomi, OPPO i Vivo coś zmieni?

W momencie, gdy OPPO stworzy własny procesor, a ten okaże się konkurencyjny dla Snapdragonów to tak naprawdę chińska firma będzie mogła w momencie kryzysu zrezygnować ze współpracy z Qualcommem. To sprawi, że, przynajmniej w pewnym stopniu, osiągnie niezależność. Miejmy nadzieję, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na temat nadchodzącej nowości OPPO. Liczymy na to, że będzie naprawdę ciekawie!

Na zdjęciu głównym znajduje się OPPO Reno Z, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o pomyśle OPPO? Czekacie na pierwszą jednostkę mobilną chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!