OPPO może zaprezentować w przyszłym roku technologię SuperVOOC 3.0 oferującą moc aż 80 W

OPPO Reno3 Pro

Producenci starają się wykorzystywać nie tylko coraz to mocniejsze procesory czy aparaty oferujące coraz to więcej pikseli, ale także trwa wyścig o miano najszybszego ładowania. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku firma OPPO zaprezentuje światu zupełnie nową technologię, która może zmienić rynek mobilny!

OPPO SuperVOOC 3.0

Na tę chwilę technologia oznaczona jako SuperVOOC 2.0 o mocy aż 65 W oferuje najszybsze ładowanie na rynku mobilnym. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i wszystko wskazuje na to, że OPPO już w przyszłym roku będzie chciało wprowadzić na rynek jeszcze szybsze ładowanie. Technologia o nazwie SuperVOOC 3.0 ma oferować moc ładowania wynoszącą aż 80 W. Robi wrażenie, prawda? SuperVooc 2.0 pozwalało naładować ogniwo o pojemności 4000 mAh w jakieś 40 minut. Według plotek nowe rozwiązanie producenta z Państwa Środka ma skrócić ten czas do mniej niż 30 minut.

OPPO może zaprezentować w przyszłym roku technologię SuperVOOC 3.0 oferującą moc aż 80 W

Musimy także pamiętać o tym, że już jakiś czas temu to Xiaomi pokazało światu krótki film przestawiający ładowanie smartfona ładowarką o mocy 100 W. Producent ten nadal nie wprowadził rozwiązania tego do masowej produkcji, ale zapewne stanie się to w bliżej nieokreślonej przyszłości. Problemem Xiaomi jest zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń, a także zadbanie o to, aby ogniwo nie zużywało się tak szybko podczas ładowania o wyjątkowo dużej mocy.

Zobacz także: Nie wiesz jak zainstalować aplikację Google Camera? Wypróbuj Gcamator

I mam nadzieję, że OPPO dopracuje technologię SuperVOOC 3.0 do perfekcji. Wraz ze wzrostem mocy ładowania rosnąć może także temperatura samej baterii podczas ładowania, a to nigdy nie jest czymś dobrym dla samego ogniwa. Oczywiście na tę chwilę data premiery nowego rozwiązania producenta z Państwa Środka pozostaje tajemnicą. Plotki mówią o wprowadzeniu go do masowej produkcji już w 2021 roku. Do tego czasu zostało naprawdę sporo czasu, a co za tym idzie bardzo możliwe, że niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na ten temat. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się OPPO Reno3 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Jak ważną kwestią jest dla was szybkie ładowanie w smartfonie? Czekacie na nową technologię OPPO? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!