Strona główna Aktualności OPPO pokaże jeszcze jeden smartfon w pierwszej połowie tego roku

OPPO pokaże jeszcze jeden smartfon w pierwszej połowie tego roku

-

OPPO tu, OPPO tam. Ostatnio sporo się o nich mówi, zwłaszcza po tym, jak weszli oficjalnie na inne rynki. Nie mniej dzieje się w samej firmie, która radzi sobie coraz odważniej. Zatem, czy jest coś, czego możemy się spodziewać po nich i ich zapowiedziach? Okazuje się, że nowy smartfon z logo tej firmy pojawić się może jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Mają niecałe dwa miesiące, na pokazanie nowego telefonu. Warto czekać?

Ma być „cool”

Nie do końca wiem, co ma na myśli wiceprezes OPPO – Brian Shen – pisząc na Weibo, że firma pracuje nad nowym smartfonem, który będzie cool. Oczywiście to on potwierdza, że ujrzymy go jeszcze w pierwszym półroczu. Nie tak dawno temu pojawił się na China Telecom smartfon OPPO K3 i sporo mówi się o tym, że może być mowa właśnie o nim.

Jeśli zatem wierzyć plotkom i trzymać się wersji z OPPO K3, to czego oczekiwać? Standardowo – średniopółkowo. Jego nazwa kodowa – PCGM00. Mówi nam to absolutnie nic, zatem przejdźmy do pierwszych informacji o specyfikacji. Mówi się o ekranie z przekątną 6.5 cala i rozdzielczości FullHD+. Do tego wspomina się o procesorze Snapdragon 710, który jak na średniaka jest dobrym wyborem. Wspomagać go będzie 6 bądź 8 GB RAMu, przy akompaniamencie 128 GB pamięci wewnętrznej.

OPPO K3 cool

Na pleckach mamy znaleźć podwójny aparat – 16 Mpix + 2 Mpix. Jak na średni model, wydaje się, że może wystarczyć. Z przodu jedno oczko, również 16 Mpix. Warto wspomnieć, że ekran ma mieć albo małego notcha w postaci kropelki wody, lub wysuwany. Poczekamy, zobaczymy.

Zobacz także: Prasowe rendery OPPO Reno Z pojawiły się w sieci. Premiera już niedługo?

Na plus może być obecność gniazda jack 3.5 mm, co spotykamy coraz rzadziej. Nie wpływa to na obecność USB-C, które również znajdzie miejsce w telefonie. Nie znamy pojemności baterii, jednak ma on wspierać szybkie ładowanie 20 W. Na koniec wersje kolorystyczne – fioletowa, czarna i biała.

Ceny, dostępność czy początki sprzedaży dopiero przed nami, jednak wydaje się, że nie powinny one być przesadzone. Już niedługo dowiemy się nieco więcej – to jest pewne.

Czekacie na „cool” smartfon od OPPO? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej