OPPO prezentuje ColorOS 7.2. Nowa wersja nakładki wprowadza sporo zmian!

OPPO prezentuje ColorOS 7.2. Nowa wersja nakładki wprowadza sporo zmian!

ColorOS 7.2 zadebiutował razem z serię OPPO Reno 4. Niemniej jednak dopiero teraz chiński producent postanowił ujawnić światu jakie zmiany przynosi to oprogramowanie. Niestety na tę chwilę nie wiemy kiedy pojawi się aktualizacja dla poszczególnych modeli, ale mam wrażenie, że jest na co czekać!

ColorOS 7.2

Oczywiście nie mogło zabraknąć zmian w kwestii jakości zdjęć czy filmów. Przede wszystkim zadbano o zupełnie nowy tryb Super Night Scene, który ma sprawić, że fotografie czy nagrania realizowane w gorszych warunkach oświetleniowych będą wyglądały zdecydowanie lepiej niż do tej pory. Co więcej, za sprawą sztucznej inteligencji, ilość szumów ma pozostać bez zmian, a nawet w niektórych sytuacjach być zmniejszona. To jednak nie jedyna zmiana w kwestii filmów. OPPO przygotowało także tryb Movie Mode, w którym możemy nagrywać w proporcjach 21:9. Dodatkowo producent z Państwa Środka przygotował dziesięć dedykowanych filtrów mających sprawić, że same nagrania będą wyglądać jeszcze przyjemniej dla oka.

ColorOS 7.2 wprowadza także zupełnie nowy tryb oszczędzenia energii. Według zapewnień OPPO 5% baterii wystarczy, aby korzystać z aplikacji WeChat przez aż 90 minut. I bez wątpienia wynik ten robi wrażenie i miejmy nadzieję, że w rzeczywistości będzie to faktycznie także tak samo wyglądać. Ciekawostką wydaje się także możliwość naprawy zdjęć. Jeśli posiadamy już wywołane zdjęcia, które zostały wykonane przy pomocy słabszych aparatów to możemy je zeskanować smartfonem OPPO z ColorOS 7.2, a następnie sztuczna inteligencja sprawi, że całość będzie wyglądać jeszcze lepiej. Nie zabrakło także zapewnień o jeszcze lepszej optymalizacji czy szybkości działania.

Zobacz także: OPPO Reno 4 oraz Reno 4 Pro oficjalnie zaprezentowane. Jest naprawdę ciekawie!

Które modele otrzymają ColorOS 7.2?

Z racji tego, że nowa wersja nakładki chińskiej firmy ma oferować zupełnie nowe rozwiązania najprawdopodobniej budżetowe modele nie otrzymają aktualizacji. Na tę chwilę ColorOS 7.2 będzie działać jedynie na Reno 4 oraz Reno 4 Pro. Pewne jest, że ta wersja systemu trafi w bliżej nieokreślonej przyszłości także na flagowce i mocniejsze średniaki, ale nadal musimy czekać na jakiekolwiek oficjalne informacje publikowane przez samą firmę OPPO.

Na zdjęciu głównym znajduje się OPPO Reno 4 Pro.

Co myślicie o zmianach, które wprowadza ColorOS 7.2? Korzystacie ze smartfonów OPPO? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!