OPPO prezentuje własną technologię szybkiego ładowania o mocy 125 W oraz ładowania bezprzewodowego o mocy 65 W

OPPO prezentuje własną technologię szybkiego ładowania o mocy 125 W oraz ładowania bezprzewodowego o mocy 65 W

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami samego producenta wczoraj odbyła się konferencja OPPO, na której zobaczyliśmy nie tylko szybkie ładowanie o mocy 125 W, ale także zupełnie nową technologię ładowania bezprzewodowego. Przyjrzyjmy się bliżej tym rozwiązaniom!

OPPO 125 W Flash Charge

Pierwszą z nowości jest ta, która dla wielu użytkowników może okazać się czymś dużo ciekawszy. Flash Charge o mocy 125 W oparte jest tak naprawdę na technologii SuperVOOC 2.0 o mocy 65 W. Producent z Państwa Środka postanowił wykorzystać nadal prąd ładowania 6,5 A, ale podwojono napięcie do aż 20 V. Oczywiście same smartfony będą wyposażone w nie jedno, a dwa ogniwa o tej samej pojemności. Według OPPO 125 W Flash Charge ma naładować ogniwo o pojemności 4000 mAh w 20 minut. Co ciekawe rozwiązanie iQOO o mocy 120 W, według zapewnień samego producenta, ma ładować dokładnie taką samą baterię w 15 minut.

Nowa technologia OPPO jest w pełni kompatybilna z technologią Power Delivery, a producent z Państwa Środka zadbał także o znacznie większą liczbę zabezpieczeń przed przegrzaniem. Niestety, ale podczas premiery nie ujawniono kiedy pierwszy samrtfon wspierający ładowanie o mocy 125 W trafi na rynek. Nie wiemy także czy dedykowana ładowarka będzie częścią zestawu.

Zobacz także: Specyfikacja nowego smartfonu OPPO wyciekła za pośrednictwem TENAA!

AirVOOC 65 W

Co ciekawe OPPO postanowiło zaprezentować także zupełnie nową technologię bezprzewodowego ładowania. AirVooc 65 W pozwala naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 30 minut! Według zapewnień samego producenta sam czas ładowania wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku technologii SuperVOOC 2.0 65 W, którą znaliśmy z poprzednich topowych smartfonów chińskiej firmy. Tutaj także zadbano o szereg dodatkowych zabezpieczeń, a dodatkowo OPPO pokazało światu także nową ładowarkę pozwalającą naładować telefon bezprzewodowo z mocą 65 W. Pozostaje nam czekać na pierwsze informacje o samych smartfonach wspierających nowe technologie superszybkiego ładowania zaprezentowane przez chińskiego producenta!

Co myślicie o nowych technologiach zaprezentowanych przez OPPO? Czekacie na pierwsze smartfony z tymi rozwiązaniami? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!