Strona główna Aktualności OPPO Reno nie będzie miał notcha ani dziury. Do tego nie będzie...

OPPO Reno nie będzie miał notcha ani dziury. Do tego nie będzie wcale tanim telefonem

-

Podczas gdy jedni producenci idą za trendem notcha czy dziury w ekranie, inni robią wszystko aby uniknąć tych rozwiązań. Do jakiej grupy będzie należeć OPPO Reno? W sieci pojawiły się kolejne informacje na jego temat pochodzące od samego producenta!

Wysuwany aparat jest już pewny!

Brain Shen, pełniący rolę wiceprezydenta OPPO, zdradził światu kolejne informacje dotyczące nadchodzącego urządzenia oraz rozwiał sporą ilość plotek. Według jego słów OPPO Reno nie będzie posiadać notcha czy dziury w wyświetlaczu. Sam ekran ma jednak zajmować około 93,1% panelu przedniego, a co za tym idzie jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się wysuwany aparat przedni. Co więcej tylne oczka mają być wtopione w bryłę urządzenia, a co za tym idzie powinny być one bardziej odporne na uszkodzenia.

oppo reno

Specyfikacja urządzenia nadal pozostaje tajemnicą. Brain Shen potwierdził, że na rynek trafi OPPO Reno Light, OPPO Reno oraz specjalna edycja oznaczona jako Lamborghini Edition. Bardzo możliwe, że w najsłabszych wariantach znajdziemy Qualcomm Snapdragona 710, a w mocniejszych topowy procesor mobilny czyli Qualcomm Snapdragona 855. W obu przypadkach na pleckach mamy znaleźć trzy aparaty, które zapewnią 10-krotny hybrydowy zoom optyczny. Producent z Państwa Środka chce zdominować rynek mobilny w kwestii zdjęć, ale dopóki pierwszy telefon z tym rozwiązaniem nie trafi na rynek ciężko stwierdzić czy tak będzie w rzeczywistości. Czytnik linii papilarnych ma być ukryty w wyświetlaczu, a jego powierzchnia ma być znacznie większa niż w konkurencyjnych smartfonach.

oppo reno 1Zobacz też: OPPO zaprezentowało nową wersję swojej nakładki. Znamy też kolejność aktualizacji smartfonów tej marki!

Premiera OPPO Reno odbędzie się już 10 kwietnia w Chinach. Bez wątpienia urządzenie to zadebiutuje na tamtejszym rynku, ale ciężko powiedzieć czy pojawi się także w europejskiej dystrybucji. Poszczególne wersje smartfona i ich ceny wyglądają następująco:

 • Reno Light:
  • 8/128 – 3699 juanów (ok. 2080 zł),
  • 8/256 – 3999 juanów (ok. 2250 zł),
 • Reno:
  • 8/256 – 4999 juanów (ok. 2815 zł),
  • 10/256 – 5499 juanów (ok. 3100 zł),
  • 12/256 – 6999 juanów (ok. 3940 zł),
 • Reno Lamborghini Edition:
  • 12/512 – 9999 juanów (ok. 5630 zł).

Co myślicie o OPPO Reno? Jesteście fanami notcha, dziury w ekranie czy wysuwanych aparatów? A może preferujecie tradycyjne ekrany 16:9 z większymi ramkami? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogizchina.it

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej