Wczoraj pojawiły się pierwsze informacje o OPPO Reno, a dziś w sieci znaleźć można jeszcze więcej danych na jego temat. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie będzie mocnym średniakiem, a nie jak podejrzewano wcześniej tegorocznym flagowcem!

Coraz więcej informacji o OPPO Reno

Po pojawieniu się informacji o OPPO Reno wszyscy spodziewali się, że będzie to tegoroczny flagowiec. Sam chiński producent zapowiedział, że najbliższa premiera będzie dotyczyć topowego smartfona wyposażonego w trzy aparaty tylne w celu osiągnięcia 10-krotnego zoomu optycznego. Wszystko wskazuje jednak na to, że na flagowca będziemy musieli jeszcze poczekać. OPPO Reno najprawdopodobniej będzie mieć nazwę kodową CPH1917. Model ten otrzymał już nawet certyfikację IMDA, która zdradziła nam pierwsze informacje dotyczące jego specyfikacji.

oppo reno specyfikacja

Za wydajność będzie odpowiadać Qualcomm Snapdragon 710. Jednostka ta nie jest wprawdzie flagowym procesorem, ale w zupełności powinna wystarczyć do całkowicie płynnej pracy nawet przy bardzo wymagających aplikacjach. Procesor wspierany będzie najprawdopodobniej przez 6 GB RAM-u, ale to nie zostało jeszcze w jakikolwiek sposób potwierdzone. Na froncie znajdziemy ekran o przekątnej 6,4 cala. Nie wiemy czy będzie to matryca typu IPS czy AMOLED oraz nie znamy jej rozdzielczości.

oppo reno

Warto przeczytać: OPPO RX17 Neo to najtańszy telefon ze skanerem linii papilarnych w ekranie

Na pleckach mamy znaleźć nie trzy, a dwa aparaty. Główna matryca będzie mieć 48 Mpix, a dodatkowa, najprawdopodobniej odpowiedzialna za uzyskanie efektu głębi, 5 Mpix. Zdjęcia typu selfie będą wykonywane przy pomocy 16-megapikselowego oczka umiejscowionego nad ekranem. Patrząc nawet na tą szczątkową specyfikację trzeba przyznać, że OPPO Reno wydaje się wyjątkowo ciekawym średniakiem i jednocześnie bardzo mocną konkurencją dla Redmi Note 7 Pro. Największą zagadką nadchodzącej wielkimi krokami nowości producenta z Państwa Środka jest kwestia ceny. Jeśli ta nie będzie zbyt wysoka OPPO Reno może zostać prawdziwym hitem sprzedaży. Miejmy nadzieję, że smartfon ten trafi do sprzedaży także w naszym kraju. Wszystko stanie się jasne już 10 kwietnia!

Co myślicie o takiej specyfikacji OPPO Reno? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji!