OPPO chce mieć własne procesory! Nowość zobaczymy już niedługo

oppo
OPPO

Ostatnio możemy dostrzec, że wśród producentów coraz chętniej pojawia się inicjatywa tworzenia własnych chipsetów. Aktualnie robi to Samsung, Apple oraz od niedawna Google. Do tego grona dołączy OPPO.

OPPO też chce mieć własne procesory

Google Pixel 6 to bardzo ważna linia telefonów dla tego giganta – wszak to właśnie wraz z nią zadebiutowały nowe procesory Tensor. Co prawda, wyszło im… jako tako… ale zapewne Google się nie podda. Swoje chipsety produkuje też Samsung, a do niedawna robił to Huawei. Koreańczykom idzie to dosyć topornie, ale Huawei był coraz lepszy w te klocki. Teraz jednak możemy zauważyć, że chociażby P50 Pro oferuje układ Qualcomma. No właśnie, bo w świecie Androida to króluje przede wszystkim Qualcomm i linia Snapdragon, a nieco rynek podgryza MediaTek, który ostatnio oferuje naprawdę potężne jednostki.

I nagle się okazuje, że i OPPO chce mieć swoje chipsety. Już jakiś czas temu marka pokazała własny NPU nazywający się MariSilicon X. Teraz natomiast – w kooperacji z firmą Shangai Zheku – projektowane są pełne chipsety. Już w przyszłym roku mamy zobaczyć układ w architekturze 6 nm. Natomiast rok później, w 2024, w 4 nm. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Ale im większa konkurencja na rynku procesorów, tym lepiej dla nas :-).

Źródło: PhoneArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!