OPPO z własnym procesorem mobilnym? Wszystko na to wskazuje

OPPO Reno

Na tę chwilę najbardziej znanym producentem procesorów mobilnych i jednocześnie posiadającym najwięcej udziałów w rynku jest Qualcomm. To jednak nie oznacza, że inne firmy nie będą próbować swoich sił przy produkcji jednostek przeznaczonych dla smartfonów. Teraz w sieci pojawiły się informacje na temat procesora OPPO!

OPPO M1

Chiński producent jest jedną z największych firm zajmujących się tworzeniem smartfonów. Oczywiście to nie jedyne produkty w portfolio giganta z Państwa Środka, ale do tej pory producent ten przy produkcji telefonów korzystał z jednostek Qualcomma lub okazyjnie MediaTeka. Teraz sytuacja ma się zmienić. W Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej pojawił się wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego. Znakiem tym jest właśnie OPPO M1. I w nazwie tej tak naprawdę nie ma nic ciekawego. Zaskoczeniem jest jednak to co możemy znaleźć na końcu wniosku – zarejestrowany znak towarowy dotyczy procesora mobilnego przeznaczonego dla smartfonów.

OPPO z własnym procesorem mobilnym? Wszystko na to wskazuje

Czy to oznacza, że OPPO już niedługo dołączy do Samsunga, Huawei, Apple czy Xiaomi i zaprezentuje światu własną jednostkę, która następnie trafi do urządzeń tego chińskiego producenta? Wszystko na to wskazuje. Tak naprawdę na temat nadchodzącego procesora firmy z Państwa Środka nie wiemy nic konkretnego. Jednak już teraz możemy przypuszczać, że będzie to jednostka przeznaczona do średniaków lub budżetowców. Nie sądzę, że OPPO w pierwszej kolejności będzie chciało stworzyć coś dla flagowców z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz także: OPPO zaprezentowało nową nakładkę systemową ColorOS 7. Wiemy, które smartfony otrzymają aktualizację!

Kiedy możemy spodziewać się premiery OPPO M1? Najprawdopodobniej nie szybciej niż w pierwszej połowie 2020 roku. Chiński producent będzie musiał odpowiednio przetestować swoją nadchodzącą nowość, a sam proces produkcji procesorów i następnie smartfonów korzystających z tej jednostki także zajmie trochę czasu, Niemniej jednak konkurencja na rynku jednostek mobilnych może być czymś, co dla nas, użytkowników, przyniesie naprawdę sporo ciekawych nowości. Czekamy z niecierpliwością!

Na zdjęciu głównym znajduje się OPPO Reno Z, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po nowym procesorze mobilnym OPPO? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!